aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Formalne porozumienie

10 lutego 2006

Dotacje, jakie trafiły do tej pory do rolników to zaledwie mżawka. Na prawdziwy deszcz unijnych pieniędzy przyjdzie czas w następnych latach. Dlatego już teraz trzeba się zastanowić jak rozsądnie je wydać.

Pieniądze mogą pomóc rolnikom dostosować gospodarstwa do unijnych wymagań. Problem w tym żeby nie zostały zmarnowane. Już teraz wiadomo, że nie wszystkie dotacje trafiały w odpowiednie ręce.

- Jeżeli mówię o nadużyciach nie myślę o rolnikach, myślę o rolnikach hobbystach tych z ulicy Marszałkowskiej, spod Pałacu Kultury. – powiedział Roman Kotowicz KRIR

Z drugiej strony nie wszyscy rolnicy powinni nastawiać się na towarową produkcję żywności. Wielu mieszkańców wsi będzie musiało znaleźć dla siebie inne źródła utrzymania. I to dla nich przygotowano różnorodne formy wsparcia.

Ale przełamanie niechęci rolników do zmian to dopiero początek drogi. Powodzenie programów zależy przede wszystkim od instytucji, które mają im w tym pomóc. Jedną z nich jest Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

- Potrzebne są zmiany związane z poprawą organizacji pracy z poprawą nadzoru nad wykonywanymi zadaniami – uważa Elżbieta Kauffman-Suszko, prezes ARiMR

Ale nie mniej ważna jest także współpraca z organizacjami rolniczymi. Ma temu służyć podpisane wczoraj porozumienie o współpracy z Krajową Radą Izb Rolniczych.


POWIĄZANE

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...

Metan: Parlament przyjmuje nowe prawo mające na celu ograniczenie emisji z sekto...

Eurodeputowani opowoedzieli się wczoraj na sesji plenarnej Parlamentu Europejski...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę