Granty dla wsi

26 kwietnia 2007
Organizatorami  programu „Rzeczpospolita Internetowa” są  Fundacja Grupy TP  i  UNDP ( Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju). Od 12 kwietnia 2007 r. gminy wiejskie mogą wziąć udział w konkursie grantowym, który umożliwi dofinansowanie kilkuset lokalnych projektów . Można zgłaszać projekty w trzech kategoriach tematycznych: edukacja i rozwój, nasz region oraz  integracja i tolerancja.

Dodatkowo na rzecz realizacji zwycięskich projektów przekazany zostanie sprzęt komputerowy, aparaty cyfrowe, projektory, kamery internetowe, ekrany.
- Wszystkich zainteresowanych udziałem w programie „Rzeczpospolita Internetowa” zapraszamy na stronę www.rp-internetowa.pl. Znajdują się tam  regulamin i inne informacje na temat programu oraz aplikacja umożliwiająca wypełnienie formularza zgłoszeniowego – mówi Piotr Krośniak, Koordynator Regionalny programu Rzeczpospolita Internetowa.
Aplikować o grant można jedynie poprzez wypełnienie interaktywnego wniosku zamieszczonego na stronie internetowej programu. Dokument jest krótki i prosty w obsłudze. Niewymagany jest od beneficjentów programu żadnego wkładu własnego, zwraca natomiast uwagę na wykorzystanie Internetu na poziomie realizacji projektu lub prezentacji wyników. Dodatkowego wsparcia dla aplikujących udzielają pracownicy Biura Programu „Rzeczpospolita Internetowa” pod adresem: ul. Rakowiecka 39a/14 02-521 Warszawa
tel. 0 800 201 201 (bezpłatna infolinia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 15.00), email: biuro@rp-internetowa.pl.
 
Podstawowe informacje o programie „Rzeczpospolita Internetowa”
 
• Wielkość grantów:  małe granty do 15 000 zł oraz ścieżka dużych grantów do 30 000 zł,  sprzęt komputerowy, aparaty cyfrowe, projektory, kamery itp.
• Niewymagany jest wkład własny
• Granty otrzymają Grupy Działania liczące od 5 do 30 osób, które przedstawią projekt zgodny z założeniami programu i wypełnią aplikację w Internecie na stronie www.rp-internetowa.pl 
• Termin realizacji zgłoszonego projektu do 30 marca 2008 r.
• Formalnie grant otrzyma szkoła, biblioteka publiczna,  lokalna organizacja pozarządowa , biorące udział w Grupie Działania.
• Z każdej gminy wiejskiej można złożyć jeden wniosek o grant. ( gminy laureaci I edycji nie mogą składać wniosków do II edycji)
• Termin składania wniosków wstępnych: 12 kwietnia 2007 - 12 czerwiec 2007

 
 
 
 POWIĄZANE

W dniu 9 czerwca 2022 r., Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych realizucjąc wniose...

W czwartek w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się organizowana przez Funda...

Inflacja w maju przyspieszyła do tempa najszybszego od przeszło 24 lat. Dwie głó...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę