Guenter Verheugen przestrzega Polskę przed skutkami pozostania poza UE

27 maja 2003

Guenter Verheugen przestrzega Polskę przed trudnościami, na jakie mogłaby natrafić, gdyby zdecydowała się pozostać poza Unią Europejską.

Na kilka godzin przed wylotem do Polski komisarz spotkał się w Brukseli z grupą polskich dziennikarzy, reprezentujących prasę regionalną. Jego zdaniem poza Unią, w pojedynkę, Polska nie miałaby żadnych szans, by bronić swoich interesów na arenie międzynarodowej. 

Guenter Verheugen jest przekonany, że decyzja o pozostaniu poza Unią zahamowałaby natychmiast napływ zagranicznych inwestycji do Polski. Komisarz jest optymistą co do wyniku zbliżającego się referendum, ale zachowuje ostrożność komentując nastroje w Polsce.

Przyznaje, że u nas narodowa debata jest znacznie bardziej kontrowersyjna niż gdzie indziej. Nie ma natomiast żadnych obaw, jeśli chodzi o ratyfikację Traktatu Akcesyjnego przez parlamenty Unii. Niemcy do tego stopnia ufają Polsce – podkreśla Guenter Verheugen  – że Bundestag chce ratyfikować traktat na początku lipca, nie czekając do listopada, gdy zostaną ogłoszone ostateczne raporty o tym, jak kandydaci są przygotowani do członkostwa.


POWIĄZANE

W 2022 r. wykryto 260 publikacji medialnych, powielających fałszywe informacje d...

Doprecyzowując przepisy, nie dokręcajmy regulacyjnej śruby! Od dawna wiadomo, że...

Jak dowiadujemy się z komunikatu wydanego i opublikowanego na stronach interneto...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę