Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

Hausner o prognozie wzrostu PKB w IV kw

21 grudnia 2004

 Wicepremier Jerzy Hausner uważa, że w IV kwartale tego roku wzrost PKB może wynieść około 5 proc., natomiast w całym roku może to być 5,5-5,7 proc.

 Mogę potwierdzić, że czwarty kwartał powinien być lepszy niż trzeci kwartał, czyli powinien być na poziomie około 5 proc., a to oznacza, że cały rok będzie pomiędzy 5,5-5,7 proc. – powiedział Hausner dziennikarzom w poniedziałek.

 Dodał, że dane o produkcji przemysłowej w listopadzie są dobre i świadczą o tym, że dynamika polskiej gospodarki jest nadal wysoka. Hausner pytany o prognozę wzrostu gospodarczego na przyszły rok powiedział, że podtrzymuje założenie o wzroście PKB o 5 proc.

 Jestem w tej sytuacji, że mam nie tylko szacować, ale też budować na tym założenia ustawy budżetowej i polityki gospodarczej, w związku z czym przyjmuję do naszych założeń 5 procentowe tempo wzrostu gospodarczego. Uważam, że to jest bardzo bezpieczne założenie powiedział Hausner.

 W zeszłym tygodniu GUS podał, że produkcja przemysłowa w listopadzie 2004 roku wzrosła o 11,3 proc. rok do roku, po wzroście o 3,5 proc. w październiku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła o 1,1 proc.


POWIĄZANE

15 kwietnia mija termin rozliczenia zakupu komputera z dofinansowaniem Agencji R...

Wciąż 2,7 mln domów jednorodzinnych ogrzewanych jest za pomocą urządzeń, które n...

Chiny to dziś największy rynek e-commerce na świecie. Ponad 1,4 mld potencjalnyc...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę