A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Hausner o zmianach w składkach ZUS

5 maja 2004

Zmiany w zasadach opłacania składki na ubezpieczenie społeczne powinny stymulować wzrost zatrudnienia, ale w granicach rozsądku i w granicach respektowania porządku, który określa reforma emerytalna - uważa wicepremier Jerzy Hausner.

Podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami w Ministerstwie Skarbu Państwa Hausner odniósł się w ten sposób do informacji wtorkowej "Rzeczypospolitej", która napisała, że rząd będzie zachęcał pracodawców do zatrudniania nowych pracowników m.in. poprzez opłacanie za nich przez rok z budżetu składki na ZUS.

Według gazety, rząd może również podnieść kwotę wolną od podatku dla osób najmniej zarabiających. Hausner przypomniał, że w nowym systemie emerytalnym istnieje pełna ekwiwalentność i silny związek pomiędzy składkami, które płacą pracownik i pracodawca, a przyszłym świadczeniem.

Rezygnowanie z jakieś części zawsze będzie oznaczało w przyszłości niższe świadczenie. W związku z tym co do zasady - tak, a co do rozwiązań - (zajmie się nimi) pan minister Krzysztof Pater, który odpowiada za problematykę ubezpieczenia społecznego. Dziś rano z nim rozmawiałem, on będzie chciał w tej sprawie przedłożyć własne propozycje –  powiedział wicepremier.


POWIĄZANE

Sygnatariusze Porozumienia Rolniczego Zrzeszeń i Organizacji Drobiarskich wyraża...

W Ministerstwie Rolnictwa wczoraj dyskutowali  z ministrem rolnictwa i rozwoju w...

Według danych Komisji UE w roku 2022/23 MY Ukraina jest jednym z kluczowych dost...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę