Hausner oczekuje dalszego spadku bezrobocia

22 października 2004

Wicepremier ds. gospodarczych Jerzy Hausner oczekuje spadku stopy bezrobocie o 0,1 pkt proc. w październiku do 18,8% z 18,9% oczekiwanych we wrześniu. Dlatego podtrzymał swoją prognozę, że stopa ta utrzyma się poniżej 19,0% w grudniu 2004 roku.

Dziś mogę powiedzieć, że przewiduję spadek o 0,1 pkt proc. w stosunku do września, więc nie koryguję swojej prognozy, jeśli chodzi o koniec roku  –  powiedział Hausner dziennikarzom w czwartek po posiedzeniu Komisji Trójstronnej.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) opublikuje dane o stopie bezrobocia za wrzesień w piątek o godz. 10:00. Hausner zapowiadał już jednak wcześniej, że stopa ta wyniosła na koniec poprzedniego miesiąca 18,9% wobec 19,1% w sierpniu. Liczba zarejestrowanych bezrobotnych wyniosła na koniec września 2.972 tys. osób, czyli spadła o 33 tys. osób w ciągu miesiąca, mówił wicepremier w ub. poniedziałek.

Hausner zapowiadał także wcześniej, że na koniec br. liczba bezrobotnych utrzyma się poniżej 3 mln osób – czyli spadnie o 200 tys. osób w ciągu roku, a stopa bezrobocia wyniesie poniżej 19,0%, nie wyklucza on bowiem sezonowego wzrostu tej danej w listopadzie i grudniu. Na koniec 2005 rok wicepremier przewidywał stopę bezrobocia poniżej 17,5% i poniżej 2,5 mln zarejestrowanych bezrobotnych.


POWIĄZANE

Pod lupę są brane nieprawidłowości w dostawach produktów rolnych do sieci handlo...

Polscy i europejscy konsumenci będą musieli się pożegnać z ulubionymi kosmetykam...

W trybie ciągłym – od 3 stycznia do 30 grudnia 2022 r. do dyspozycji rolników są...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę