aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Inauguracja polskiej edycji programu Czysty Biznes

16 listopada 2004

Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych (PKPP) wraz z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska inauguruje polską edycję europejskich nagród w ramach programu Czysty Biznes. Laureaci będą mogli wziąć udział w konkursie European Business Awards for the Environment 2006.

Ekologia jest świetnym sposobem na zarabianie pieniędzy, a nie, jak wielu jeszcze sądzi, obciążeniem dla firm –  powiedziała prezes PKPP Henryka Bochniarz podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Program Czysty Biznes adresowany jest do małych i średnich przedsiębiorstw europejskich od 1998 r. i ma na celu wprowadzanie zmian proekologicznych zarówno na terenie, jak i poza terenem firm. Zdaniem Bochniarz, choć niektóre małe i średnie firmy podejmują działania proekologiczne, ich wysiłek rzadko bywa doceniony, a system podatkowy nie zachęca do takich wysiłków.

Polska edycja konkursu ma zachęcić małe i średnie przedsiębiorstwa do tych działań. Nagrody przyznawane są m.in. w kategoriach: zarządzanie energią, wodą i odpadami, dbałość o środowisko naturalne oraz działalność na rzecz społeczności lokalnej, transfer technologii i innowacje w dziedzinie ochrony środowiska.


POWIĄZANE

Unia Europejska ponownie rozszerzyła preferencje handlowe na produkty z Ukrainy,...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę