EUROPEJSKIE FORUM ROLNICZE 900

Infolinia ZUS najdroższa w Polsce

19 lutego 2004

Zakładu Ubezpieczeń Społecznych największy polski ubezpieczyciel uruchomił specjalną infolinię, dzięki której można się dowiedzieć wszystkiego o składkach na ubezpieczenia emerytalne.

Okazuje się jednak, że ZUS wybrał najdroższą infolinię na polskim rynku.

Za minutę rozmowy z urzędnikiem petent musi zapłacić 49 groszy. 0801 400 400 jest numerem ogólnopolskim, ale dlaczego najdroższym? Z podobnej usługi korzystają sieci komórkowe, banki, firmy farmaceutyczne, ale tu opłata jest taka, jak za połączenie lokalne, lub jeszcze niższa.

Rzeczniczka ZUS Anna Warchoł powiedziała, że stawkę wynegocjowano po rozmowach z Telekomunikacją i obowiązuje ona również na innej inforlinii 0801 400 500.

Po informacji na antenie Polskiego Radia Olsztyn sprawie infolinii ZUS przyjrzy się bydgoska delegatura Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W zeszłym roku biuro informacji PKS w Warszawie uruchomiło numery 0 701 pod którymi można było dowiedzieć o której odjeżdża autobus. Za minutę takiego połączenia trzeba było jednak zapłacić 2 złote. Prezes UOKiK po zbadaniu sprawy nakazał likwidację numeru, bo uznał, że ten zmusza klientów do płacenia wyższych stawek.

 


POWIĄZANE

Komisja Europejska chce zreformować model rynku energetycznego. Rośnie rola umów...

W zeszłym tygodniu w Ministerswie Rolnictwa doszło do spotkania przedstawicieli ...

W zeszłym miesiącu, Sejm RP przegłosował ustawę o fundacji rodzinnej po poprawka...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę