BIGAZ_V-Forum_2023
CTR_2023

Inwestycje obniżą bezrobocie

21 maja 2004

Według wicepremiera i ministra gospodarki Jerzego Hausnera, przyspieszenie wzrostu PKB w połączeniu ze wzrostem inwestycji umożliwi spadek stopy bezrobocia poniżej 19 proc. na koniec bieżącego roku.

Mamy już wyraźny symptom zmiany, gdy chodzi o inwestycje. Produkcja przedsiębiorstw budowlano-montażowych w ujęciu kwiecień do kwietnia wzrosła powyżej 10 proc., a łącznie od stycznia do kwietnia o więcej niż 5 proc. –  powiedział Hausner na czwartkowej konferencji prasowej. Moja wcześniejsza zapowiedź, że w tym roku inwestycje zwiększą się o co najmniej 10 proc. znajduje potwierdzenie. Będzie to niewątpliwie rok ruchu w inwestycjach. (...) Ruszył import i to też potwierdza, że w Polsce rozwijają się inwestycje –  dodał wicepremier.

Według wstępnych szacunków GUS inwestycje spadły w 2003 roku o 0,9 proc., po spadku o 5,8 proc. rok wcześniej. W czwartek o godz. 16.00 Główny Urząd Statystyczny poda dane o produkcji przemysłowej w kwietniu. Tymczasem Hausner poinformował, że produkcja w kwietniu wzrosła rok do roku o ponad 20 proc., po wzroście w marcu o 23,8 proc., a w maju wzrośnie dalej o ponad 15 proc. rok do roku. Produkcja przemysłowa w kwietniu wzrosła o więcej niż 20 proc. –  powiedział wicepremier. Analitycy prognozują, że wzrost produkcji w kwietniu rdr wyniesie 19,5 proc.


POWIĄZANE

Jak odzyskać zaległą płatność nawet w 3 tygodnie? Duże, ale także małe firmy np....

Nowe przepisy mają zapewnić dostęp do informacji i części zamiennych dla wszystk...

Nasz czytelnik, Pan Grzegorz Jedamski, rolnik/emeryt, już w poprzedniej IX kaden...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę