CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Kredyty preferencyjne

26 stycznia 2005

Rząd chce, aby przedsiębiorcy, którzy kupili zboże za pieniądze z kredytu preferencyjnego mogli odsprzedać ziarno Agencji Rynku Rolnego w ramach skupu interwencyjnego. Jednak najpierw musi się na to zgodzić Bruksela.

Dotychczasowe przepisy mówiły, że produkty rolne kupione za środki uzyskane z kredytu, do oprocentowania którego dopłaca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, muszą być przeznaczone do przetwórstwa spożywczego. Mówiąc wprost jeżeli firma kupiła zboże, to ziarno musiało trafić na przykład do młyna. Rząd chce zmienić te przepisy.

Przedsiębiorcy będą mogli dalej korzystać z preferencyjnych kredytów na skup produktów rolnych. Jednak teraz będą mieli prawo do ich odsprzedaży lub dalszego przechowywania. To otwiera także drogę do sprzedaży zbóż Agencji Rynku Rolnego, która prowadzi teraz interwencyjny skup ziarna. Tyle rząd, gdyż teraz pałeczkę przejmuje Komisja Europejska. Kredyty preferencyjne były w czasie negocjacji uzgodnione jako dozwolona forma wsparcia dla rolnictwa. Wprowadzenie jakichkolwiek zmian w tej pomocy wymaga zgody Brukseli.


POWIĄZANE

10,6 tys. gospodarstw domowych na Podkarpaciu będzie wyposażonych w instalacje O...

W terminie 5 - 18 października 2017 r. rolnicy, którzy ponieśli straty spowodowa...

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym i ustawy o organizac...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę