informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

KRUS nie dla wszystkich

7 września 2005

Rozpoczęło się już przyjmowanie wniosków od rolników, którzy ponownie chcą być ubezpieczeni w KRUSIE. Jednak nie wszyscy prowadzący dodatkową działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych będą mogli płacić niższe składki na ubezpieczenie rolnicze. Wystarczy, że nie dopełnili formalności polegających na złożeniu dokumentów o rodzaju prowadzonej działalności. 

Zainteresowanie powrotem do KRUSU jest bardzo duże. Rolnicy, którzy wypadli z ubezpieczenia tylko ze względu na formę opodatkowania czekali na powrót do niego prawie rok.

Ale aby do ubezpieczenia rolniczego powrócić trzeba spełnić dwa warunki. Pierwszy to kwota podatku zapłaconego w ubiegłym roku. Nie może ona przekraczać 2528 złotych. Drugi warunek, to złożenie w KRUSIE dokumentów o formie opodatkowania.

"Do KRUSU mogą wrócić ci rolnicy, którzy prowadzą rachunkowość na zasadach ogólnych , czyli krótko mówiąc wtedy kiedy powinni o tym KRUS poinformować taką informację KRUSOWI przekazali." - mówi Agnieszka Chłoń - Domińczak wice minister polityki społecznej

Jednak wiele osób tego nie zrobiło, wiedząc że bez względu na wysokość dochodu, i tak z ubezpieczenia rolniczego zostaną wykluczeni.

I teraz przez niedopełnienie tych formalności nie mają szans na powrót do KRUSU. Zaś ci rolnicy, którzy w ubiegłym roku zgłosili formę opodatkowania mają czas na złożenie wniosku o przywrócenie do ubezpieczenia rolniczego do końca roku.


POWIĄZANE

Zarząd KRIR przekazał opinie do projektu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Roz...

W tym roku 36% Polaków planuje wydać na organizację świąt wielkanocnych nie mnie...

Potwierdziły się wstępne szacunki GUS, zakładające wzrost inflacji w marcu do 1,...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę