Bayer_komplet_11.10.19

KRUS nie dla wszystkich

7 września 2005

Rozpoczęło się już przyjmowanie wniosków od rolników, którzy ponownie chcą być ubezpieczeni w KRUSIE. Jednak nie wszyscy prowadzący dodatkową działalność gospodarczą opodatkowaną na zasadach ogólnych będą mogli płacić niższe składki na ubezpieczenie rolnicze. Wystarczy, że nie dopełnili formalności polegających na złożeniu dokumentów o rodzaju prowadzonej działalności. 

Zainteresowanie powrotem do KRUSU jest bardzo duże. Rolnicy, którzy wypadli z ubezpieczenia tylko ze względu na formę opodatkowania czekali na powrót do niego prawie rok.

Ale aby do ubezpieczenia rolniczego powrócić trzeba spełnić dwa warunki. Pierwszy to kwota podatku zapłaconego w ubiegłym roku. Nie może ona przekraczać 2528 złotych. Drugi warunek, to złożenie w KRUSIE dokumentów o formie opodatkowania.

"Do KRUSU mogą wrócić ci rolnicy, którzy prowadzą rachunkowość na zasadach ogólnych , czyli krótko mówiąc wtedy kiedy powinni o tym KRUS poinformować taką informację KRUSOWI przekazali." - mówi Agnieszka Chłoń - Domińczak wice minister polityki społecznej

Jednak wiele osób tego nie zrobiło, wiedząc że bez względu na wysokość dochodu, i tak z ubezpieczenia rolniczego zostaną wykluczeni.

I teraz przez niedopełnienie tych formalności nie mają szans na powrót do KRUSU. Zaś ci rolnicy, którzy w ubiegłym roku zgłosili formę opodatkowania mają czas na złożenie wniosku o przywrócenie do ubezpieczenia rolniczego do końca roku.


POWIĄZANE

Projekt nowelizacji prawa górniczego posłów Prawa i Sprawiedliwości może pozbawi...

1.10.2019 r. upłynął wyznaczony przez Europejski Urząd Patentowy termin kończący...

Na pracę bez ograniczeń we wszystkich krajach Unii Europejskiej trzeba będzie je...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę