informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

MF spodziewa się stabilizacji rocznej inflacji lub małego wzrostu

17 sierpnia 2004

Minister finansów Mirosław Gronicki prognozuje, że inflacja w sierpniu w ujęciu rocznym ustabilizuje się na poziomie z lipca lub wzrośnie o 0,1 pkt proc. do 4,7 proc., a na koniec 2004 roku wyniesie 4-4,1 proc.

Sądzę, że inflacja w sierpniu może się utrzymać na poziomie z lipca w ujęciu roku lub może być nieznacznie wyższa, o 0,1 pkt proc. Potem zacznie się jazda w dół. Na koniec roku może wynieść 4- 4,1 proc. –  powiedział PAP minister finansów. Inflacja w lipcu wzrosła do 4,6 proc. z 4,4 proc. w czerwcu i była nieznacznie niższa od średniej prognoz rynkowych wynoszącej 4,71 proc.

Większość rynku przewidywała, że ceny żywności wzrosną. Okazało się jednak odwrotnie. Jest to dobry sygnał, to może świadczyć o tym, że trochę wygasa szok unijny. Pozostałe elementy wyglądają całkiem przyzwoicie –  powiedział minister.

Ceny żywności i napojów bezalkoholowych wzrosły o 9,1 proc. w stosunku do lipca 2003 roku, ale spadły o 0,8 proc. w stosunku do czerwca tego roku. Minister powiedział także, że spodziewa się deflacji cen żywności w I połowie sierpnia. Ankietowani przez PAP ekonomiści są zgodni, że ceny żywności w I połowie sierpnia spadną wobec I połowy lipca prawie o 1 proc.


POWIĄZANE

Mniej niż połowa polskich rodziców dzieci w wieku 5–14 lat rozmawia z nimi o fin...

Dnia 19 marca 2019 r. Zarząd KRIR przekazał do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi ...

Firma Jantoń umacnia swoją pozycję w kategorii win gronowych. 27 marca br. zosta...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę