aaa_TSW_2023
CTR_2023

Mikro dla odważnych

25 września 2003

Polsko-amerykański program Fundusz Mikro, który pomoże przedsiębiorczym absolwentom znaleźć biznesowego partnera i na korzystnych warunkach wziąć pożyczkę na założenie firmy uruchomiono w całej Polsce.

Z programu mogą korzystać zarówno absolwenci jak i studenci. Osoby odważne, z ciekawymi pomysłami, choć bez biznesowego doświadczenia i pieniędzy mogą dzięki funduszowi znaleźć partnera i na korzystnych warunkach wziąć z Mikro pożyczkę na założenie firmy. Szacuje się, że tylko na Podkarpaciu skorzysta z pomocy Funduszu kilkadziesiąt osób.

Wiarygodność jest – oprócz odwagi, pomysłu i pieniędzy, bodaj najbardziej potrzebna do założenia własnej firmy. Do Biura Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przychodzi coraz więcej studentów, którzy nie tylko proszą o pomoc w znalezieniu pracy, lecz także chcą sprzedać swoją wiedzę niezbędną do zdobywania partnerów handlowych i klientów. 

Fundusz Mikro przy współpracy z Biurem Karier, przekonuje studentów, że wiedza ułatwia także dostęp do kapitału. Udowodnił to już Wojciech Ząbek, student, który od października będzie wykorzystywać swoją wiedzę zdobytą na kierunku hotelarstwo i gastronomia. Pożyczkę z Funduszu Mikro chce w całości zainwestować w firmę specjalizującą się w sprzedaży win z całego świata. Jeśli nie zaryzykujemy, nie wygramy. To tak jak z totolotkiem: nie puścimy, nie wygramy – przekonuje.

Fundusz Mikro kontaktuje studentów i absolwentów z przedsiębiorcą zainteresowanym skorzystaniem z ich wiedzy. Dodatkowym impulsem do współpracy między nimi ma być bardzo korzystna pożyczka na realizację wspólnego biznesu. Może to być nawet 5 tysięcy złotych.  Jeśli młodzi ludzie sprawdzą się, będą mogli skorzystać z większych pożyczek na rozwój wyłącznie własnej firmy.


POWIĄZANE

Jak odzyskać zaległą płatność nawet w 3 tygodnie? Duże, ale także małe firmy np....

Nowe przepisy mają zapewnić dostęp do informacji i części zamiennych dla wszystk...

Nasz czytelnik, Pan Grzegorz Jedamski, rolnik/emeryt, już w poprzedniej IX kaden...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę