Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

Mikro dla odważnych

25 września 2003

Polsko-amerykański program Fundusz Mikro, który pomoże przedsiębiorczym absolwentom znaleźć biznesowego partnera i na korzystnych warunkach wziąć pożyczkę na założenie firmy uruchomiono w całej Polsce.

Z programu mogą korzystać zarówno absolwenci jak i studenci. Osoby odważne, z ciekawymi pomysłami, choć bez biznesowego doświadczenia i pieniędzy mogą dzięki funduszowi znaleźć partnera i na korzystnych warunkach wziąć z Mikro pożyczkę na założenie firmy. Szacuje się, że tylko na Podkarpaciu skorzysta z pomocy Funduszu kilkadziesiąt osób.

Wiarygodność jest – oprócz odwagi, pomysłu i pieniędzy, bodaj najbardziej potrzebna do założenia własnej firmy. Do Biura Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie przychodzi coraz więcej studentów, którzy nie tylko proszą o pomoc w znalezieniu pracy, lecz także chcą sprzedać swoją wiedzę niezbędną do zdobywania partnerów handlowych i klientów. 

Fundusz Mikro przy współpracy z Biurem Karier, przekonuje studentów, że wiedza ułatwia także dostęp do kapitału. Udowodnił to już Wojciech Ząbek, student, który od października będzie wykorzystywać swoją wiedzę zdobytą na kierunku hotelarstwo i gastronomia. Pożyczkę z Funduszu Mikro chce w całości zainwestować w firmę specjalizującą się w sprzedaży win z całego świata. Jeśli nie zaryzykujemy, nie wygramy. To tak jak z totolotkiem: nie puścimy, nie wygramy – przekonuje.

Fundusz Mikro kontaktuje studentów i absolwentów z przedsiębiorcą zainteresowanym skorzystaniem z ich wiedzy. Dodatkowym impulsem do współpracy między nimi ma być bardzo korzystna pożyczka na realizację wspólnego biznesu. Może to być nawet 5 tysięcy złotych.  Jeśli młodzi ludzie sprawdzą się, będą mogli skorzystać z większych pożyczek na rozwój wyłącznie własnej firmy.


POWIĄZANE

W wyniku pożaru możemy stracić cały dobytek życia. Takie zdarzenie może mieć wie...

Zamknięcie gospodarki wiosną 2020 roku przełożyło się na pierwszy od 30 lat spad...

1. kwietnia startuje Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań przeprowadzany...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę