informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Milion dwieście dla związków

21 grudnia 2005

Milion dwieście tysięcy złotych – tyle dostaną z budżetu państwa rolnicze związki zawodowe na opłacenie składek w europejskich organizacjach farmerskich. Zdaniem rządu ma to być wzmocnienie działań rządu w Brukseli. Opozycja twierdzi, że to skandal, a pomoc finansowa to spłata długu za poparcie w kampanii wyborczej.

Władysław Serafin z Kółek Rolniczych, Andrzej Lepper z Samoobrony i Roman Wierzbicki z Solidarności RI. Ci trzej liderzy związkowi mogą liczyć na pomoc finansową rządu.

Teraz Rada Ministrów przyznała im pomoc finansową przekraczającą milion dwieście tysięcy złotych na sfinansowanie składki w COPA-COGECA - organizacji reprezentującej w Brukseli interesy unijnych rolników.

Taka reprezentacja ma być potrzebna ministrowi do negocjacji w sprawach rolnych. Ale opozycja nie zgadza się na finansowanie sprzyjających rządowi związków z pieniędzy podatników.

Związki bronią się, że pomoc finansowa dotyczy tylko składki w COPA-COGECA, a nie działalności statutowej. Kółka Rolnicze, które jako pierwsze zaczęły działać w Brukseli podkreślają, że koszty utrzymania biura oraz przeloty opłaca sam związek. Ale opozycji to nie przekonuje. - Na miejscu przedstawicieli związków zacząłbym się zastanawiać, czy reprezentują oni interesy rolników czy rządu – powiedział Wojciech Pomajda – poseł SLD

Rolnicze organizacje związkowe twierdzą, że dzięki pomocy finansowej rządu będą mogły w lepszy sposób wpływać na tworzenie unijnej polityki rolnej. Przy COPA –COGECA działają 32 grupy robocze, a to oznacza potrzebę stałego zatrudnienia ekspertów.

Podczas ostatniego spotkania ze związkowcami minister Krzysztof Jurgiel zapowiedział rozpoczęcie prac nad ustawą, która zagwarantuje organizacjom rolniczym stałą pomoc finansową z budżetu państwa.


POWIĄZANE

Ustawą z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie ustawy o zwrocie podatku akcyzowego ...

Kierowcy płaczą i płacą: tak można by podsumować kwestię cen OC w Polsce na prze...

Wraz z nadejściem wiosny rozpoczął się sezon na wypalanie traw na łąkach i nieuż...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę