Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Ministerstwo Finansów umacnia złotego

10 lutego 2006
Wczorajszy rosnący popyt na dolara spowodował wybicie kursu USD/PLN ponad poziom oporu 3,20 i ustalenie lokalnego maksimum w obszarze nieznacznie powyżej. Jednak w czwartek podaż zaznaczyła swoją obecność, powodując systematyczne słabnięcie dolara przez cały dzień.

Czwartek zdawał się także przybliżać koniec ponad dwutygodniowej konsolidacji kursu EUR/PLN. Po wypowiedzi wiceministra finansów C. Mecha o przygotowywaniu przez Ministerstwo Finansów emisji obligacji nominowanych w złotych, ale przeznaczonych tylko dla inwestorów zagranicznych, złoty zyskał około 1 grosza do euro, gdyż wzrosły oczekiwania rynku, co do przyszłej siły popytu na złotego. Wiceminister okazał się wyrażać niezbyt precyzyjnie – to obligacje będące już w ofercie resortu finansów mają być agresywniej promowane za granicą, o czym dziś mówił innym przedstawiciel ministerstwa.

Mimo to złoty nie oddał zysków, nawet wobec niepokojącej zapowiedzi nowych wyborów na Słowacji, które mają się odbyć 17.06.06. Tuż po 16:00 za euro płacono 3,8070, a za dolara 3,1840.

Krótkoterminowa prognoza

Ekonomista Banku Światowego powiedział dzisiaj, że pole do redukcji stóp jest w Polsce ograniczone, patrząc na perspektywy reform fiskalnych oraz na ciągle wysoką stopę bezrobocia. Takie wypowiedzi mogą wpłynąć na umocnienie złotego, czemu wciąż jednak nie sprzyja niepewność polityczna.


POWIĄZANE

Na wznowionej sesji 30 sierpnia Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europ...

Komisja przyjęła dziś wniosek dotyczący uprawnień do połowów na Morzu Bałtyckim ...

Pytania i odpowiedzi dotyczące wniosku Komisji dotyczącego uprawnień do połowów ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę