Młody rolnik" na starcie

3 września 2004

Miał ruszyć 1 września a ruszy 15. Mowa o programie dla młodych rolników. W Ministerstwie Rolnictwa trwają ostatnie przygotowania przed jego uruchomieniem.

Ministerstwo zapewnia, że ubieganie się o premie dla młodego rolnika nie będzie trudne. Wystarczy tylko wypełnić i złożyć kompletny wniosek. "Wszyscy ci rolnicy, którzy w ostatnim okresie przejmą gospodarstwo i przedstawią plan rozwoju tego gospodarstwa, mają kwalifikacje i nie mają więcej niż czterdzieści lat mogą otrzymać premię w wysokości 50 tys. złotych" - poinformował z-ca Prezesa ARiMR Edward Adamiec.

"Na 15 września będzie gotowy pakiet i procedur a przede wszystkim aktów wykonawczych do tego działania, dlatego też musieliśmy podjąć taką decyzję, że wsparcie dla młodych rolników będzie realizowane, wnioski będą przyjmowane przez regionalne biura Agencji restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 15 września" - powiedział wiceminister rolnictwa Stanisław Kowalczyk. Zdaniem Agencji najlepszą receptą na szybkie odmłodzenie i unowocześnienie rolnictwa będzie skorzystanie w jednym gospodarstwie z kilku programów pomocowych jednocześnie.

Wnioski na realizacje programu dofinansowania inwestycji w gospodarstwach rolnych przyjmowane są już od 15 sierpnia. A w połowie września oprócz wsparcia dla młodych rolników uruchomione zostaną pozostałe działania z Sektorowego Programu Operacyjnego.


POWIĄZANE

Pod lupę są brane nieprawidłowości w dostawach produktów rolnych do sieci handlo...

Polscy i europejscy konsumenci będą musieli się pożegnać z ulubionymi kosmetykam...

W trybie ciągłym – od 3 stycznia do 30 grudnia 2022 r. do dyspozycji rolników są...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę