informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Na rynku walutowym gra spekulacyjna przy dużych obrotach

29 czerwca 2005
Złoty w ciągu wtorkowej sesji nieco się umocnił przy bardzo dużych obrotach, co dealerzy tłumaczą ruchami spekulacyjnymi.

Poniedziałkowe zamknięcie przyniosło osłabienie złotego i kontynuację tego mieliśmy we wtorek. W efekcie euro było już w okolicach 4,07. Potem jednak, przy bardzo dużych obrotach, złoty umocnił się, na co wpływ miała bardzo duża transakcja klientowska – powiedział Adam Krus, dealer Societe Generale.

Ktoś skupował dolary, prawdopodobnie pod euro/dolara, transakcja była ogromna i zatrzymała rynek. Złoty nieco się umocnił na koniec dnia. Cały dzień jednak to gra spekulacyjna, bez wpływu fundamentów  –  dodał dealer.

We wtorek przed godz. 17 za euro płacono 4,0540 zł, natomiast za dolara 3,3560 zł, co odpowiadało odchyleniu od starego parytetu na poziomie 12,7% (wyliczenia Societe Generale).

Na rynku międzynarodowym za euro płacono 1,2083 USD.

We wtorek o godzinie 9:30 za euro płacono 4,0700 zł, natomiast za dolara 3,3600 zł przy odchyleniu od starego parytetu na poziomie 12,35% po mocnej stronie (wyliczenia BPH). Na rynku międzynarodowym euro było warte 1,2115 USD.


POWIĄZANE

Hipoteki ze stałą stopą oprocentowania oferuje w Polsce raptem kilka banków. Są ...

Ustawą z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie ustawy o zwrocie podatku akcyzowego ...

Kierowcy płaczą i płacą: tak można by podsumować kwestię cen OC w Polsce na prze...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę