Adama_1-15.08.2020
Bayer_dekalb_lipiec_2020

Nowe instytucje prawa podatkowego

14 stycznia 2004

Rada Ministrów uzupełniła Strategię podatkową o dwie nowe instytucje, dzięki którym przedsiębiorcy będą mieli większą pewność w stosowaniu prawa podatkowego - podało Centrum Informacyjne Rządu.

Rząd przyjął we wtorek autopoprawkę do projektu ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Rada Ministrów uzupełniła Strategię podatkową o dwie nowe instytucje, dzięki którym przedsiębiorcy będą mieli większą pewność w stosowaniu prawa podatkowego - podało Centrum Informacyjne Rządu. Chodzi o wprowadzenie wiążącej wykładni prawa podatkowego w indywidualnej sprawie podatnika oraz ustalanie metody cen transferowych –  czytamy w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu rządu. W październiku 2003 r. rząd przyjął projekt ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.

W związku ze stanowiskami resortów oraz organizacji przedsiębiorców, do projektu ustawy wprowadza się autopoprawkę, która polega m.in. na zmianie brzmienia przepisu dotyczącego uzyskiwania przez przedsiębiorcę informacji dotyczącej stosowania prawa podatkowego w jego indywidualnej sprawie –  czytamy w komunikacie. Taki zapis - zdaniem rządu - umożliwi korzystniejszą sytuację przedsiębiorcy w kontaktach z urzędnikami aparatu skarbowego. Wprowadzono także zapis, na podstawie którego oddziały Centralnej Informacji Ewidencji Działalności Gospodarczej będą wydawały odpłatnie zaświadczenia o treści wpisu do ewidencji oraz pisemne informacje o wpisie. Poszerzono katalog ustaw, na podstawie których wykonywanie działalności gospodarczej będzie wymagało uzyskania zezwolenia (m.in. zezwolenia na przewozy lotnicze).


POWIĄZANE

W nadchodzących latach na Bałtyku ma nastąpić boom inwestycyjny, a prąd z pierws...

Do końca lipca polskie banki pozytywnie rozpatrzyły ponad 1 mln wniosków o odroc...

– Korzyści dla firm z inwestowania w odnawialne źródła energii są duże. To m.in....


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę