informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Oddziały Regionalne ARiMR przyjmują wnioski na wspieranie działalności pozarolniczej

22 grudnia 2015
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaczęła wczoraj, 5 czerwca, przyjmować wnioski o przyznanie pomocy z działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”. Uruchomione działanie spotkało się w wielu województwach z dużym zainteresowaniem rolników. Wnioski złożone w czwartek do godz. 12 - tej w Oddziałach Regionalnych ARiMR: lubuskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim wyczerpują w ponad 120% limity środków przewidziane na 2008 rok dla tych regionów w kopertach wojewódzkich. Już w południe w pierwszym dniu wdrażania tego działania było wiadomo że piątek, 6 czerwca, będzie w tych województwach ostatnim dniem przyjmowania wniosków na „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra rolnictwa i rozwoju wsi, Oddział Regionalny zakończy przyjmowanie wniosków na to działanie w następnym dniu roboczym po dniu w którym złożone wnioski wyczerpią limit środków przewidzianych dla danego województwa w co najmniej 120%.

Oddziały Regionalne dobrze przygotowały się do obsługi rolników zainteresowanych tym działaniem. W punktach przyjmujących wnioski, zwiększono liczbę pracowników. Na przykład w Mazowieckim Oddziale Regionalnym wnioski od rolników przyjmowało 13 pracowników ARiMR. Większość OR przed południem przyjęła wnioski od wszystkich rolników oczekujących w kolejce. W Warmińsko-Mazurskim Oddziale, przed którym w środę doszło do nieporozumień między osobami oczekującymi w kolejce, w czwartek do godziny 12 –tej przyjęto blisko 133 wnioski od wszystkich osób oczekujących w kolejce.

 W odpowiedzi na prośbę prezesa ARiMR Dariusza Wojtasika dyrektorzy tych oddziałów,  gdzie jest to konieczne, wydłużą czas pracy punktów obsługujących beneficjentów, tak by przyjąć wnioski od wszystkich oczekujących w kolejkach. W punktach obsługujących rolników została wystawiona woda mineralna.

Na udzielenie rolnikom wsparcia finansowego w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” ARiMR może przeznaczyć w tym roku 229 mln zł czyli równowartość ok. 63,6 mln euro. Wnioski na to działanie będą przyjmowane także w następnych latach. W PROW 2007-2013 przewidziano na „Różnicowanie w kierunku działalności rolniczej” ponad 345 mln euro.


POWIĄZANE

Alimentów nie płaci około 315 tys. rodziców. Łącznie mają oni do spłaty długi al...

Zarząd KRIR przekazał opinie do projektu rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Roz...

W tym roku 36% Polaków planuje wydać na organizację świąt wielkanocnych nie mnie...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę