A_john_dere _023
a_bio-expo_ptak_750

Orlen podnosi od dziś ceny benzyny

3 lutego 2005

Na stacjach PKN Orlen w sprzedaży detalicznej benzyna może zdrożeć o ok. 3 gr na litrze. Koncern podnosi od dzisiaj, hurtowe ceny tego paliwa o 27 zł na 1 tys. litrów. Ceny oleju napędowego nie ulegną zmianie - poinformowała spółka we wczorajszym komunikacie.

Ostateczną decyzję o terminie i wielkości korekty cen w sprzedaży detalicznej podejmą właściciele stacji paliw sieci PKN Orlen. Będzie to dziewiąta od początku roku podwyżka cen benzyny w PKN Orlen. W tym czasie paliwo to taniało tam dwa razy. W przypadku oleju napędowego PKN wprowadził w tym roku dwie podwyżki i dwie obniżki tego paliwa.

Od dziś hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynosić będą: benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 2865 zł za 1 tys. litrów; benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 2803 zł za 1 tys. litrów. Nie zmienia się cena oleju napędowego: Ekodiesel - 2437 zł za 1 tys. litrów; Standard 50, Standard 25, Super - 2457 zł za 1 tys. litrów.

Ostatnią korektę cen paliw PKN Orlen wprowadził 1 lutego. Wtedy staniały tam oba rodzaje produktów: benzyna o 31-32 zł na 1 tys. litrów, czyli około 3 gr na litrze, a olej napędowy około 50 zł na 1 tys. litrów, czyli około 5 gr na litrze.


POWIĄZANE

Indonezja i Malezja przełożą negocjacje w sprawie handlu olejem palmowym z Unią ...

26 maja 2023 roku Sejm jednogłośnie uchwalił ustawę o ułatwieniach w przygotowan...

Sygnatariusze Porozumienia Rolniczego Zrzeszeń i Organizacji Drobiarskich wyraża...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę