aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

PKM Duda kupił kolejną spółkę z segmentu dystrybucji mięsa

9 września 2005

Polski Koncern Mięsny Duda SA przejął kolejną spółkę w segmencie dystrybucji – firmę Fedrus SA z Poznania, lidera w branży hurtowego handlu mięsem, wędlinami i jego przetworami na obszarze wielkopolski, poinformowała spółka w czwartek.

Właścicielem 100% akcji Fedrus jest obecnie Centrum Mięsne Makton, należąca do PKM Duda od jesieni 2004 roku.

„Dokonana akwizycja jest kolejnym etapem realizacji szeroko zakrojonych planów inwestycyjnych PKM Duda w obszarze budowy ogólnopolskiej sieci dystrybucji mięsa i wędlin. Plany przewidują dynamiczną ekspansję na inne województwa” – podano w komunikacie.

„Do końca 2006 roku PKM DUDA zbuduje, głównie poprzez przez przejęcia kapitałowe, sieć 10 do 14 centrów dystrybucyjnych obejmujących swym zasięgiem województwa: mazowieckie, małopolskie, dolnośląskie, górnośląskie, podkarpackie, pomorskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie” – czytamy dalej.

Spółka poinformowała również, że finalizuje obecnie zakup zorganizowanych składników przedsiębiorstwa Kompar Sp. z o. o. z Poznania, którego przedmiotem działalności jest specjalistyczny rozbiór mięsa czerwonego, a zakończenie procesu jest oczekiwane na przełomie października i listopada.

W 2004 roku Fedrus SA osiągnął przychody na poziomie 73 mln zł oraz zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) na poziomie 2,1 mln zł. Od 31 sierpnia wyniki finansowe spółki podlegają pełnej konsolidacji.

W skład grupy kapitałowej wchodzą obecnie firmy: PKM Duda SA, Jasan, Polska Wołowina, CM Makton, CM Eurosmak, Fedrus, Netbrokers, Euro Duda, PZZ S.A., Agro Duda, Wizental, Eko Duda, Agroprof i Rolpol.

Grupa, która zatrudnia ok. 1100 osób, eksportuje swoje produkty m.in. do Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Japonii.


POWIĄZANE

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...

Metan: Parlament przyjmuje nowe prawo mające na celu ograniczenie emisji z sekto...

Eurodeputowani opowoedzieli się wczoraj na sesji plenarnej Parlamentu Europejski...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę