Płatności bezpośrednie na półmetku

24 marca 2006

Ponad 3,1 mld zł na konta 799 217 rolników przekazała już Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach płatności bezpośrednich do gruntów rolnych za 2005 r. W kampanii 2005 r. do biur powiatowych Agencji wpłynęło 1 486 189 wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich. W świetle obowiązującego prawa w realizacji płatności bezpośrednich nie występują opóźnienia, pieniądze na kontach ma ponad połowa rolników, a Agencja ma czas na wypłaty do 31 czerwca br.

- Płatności bezpośrednie do gruntów rolnych przyznawane są po przeprowadzeniu wszystkich wymaganych prawem wspólnotowym kontroli. W ramach obsługi wniosków Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeprowadziła kontrole wszystkich złożonych wniosków w okresie od 20 czerwca do 30 lipca 2005 r. Są to: kontrola kompletności, kontrola administracyjna, kontrola krzyżowa oraz kontroli na miejscu.

Płatności bezpośrednie dla producentów rolnych, zgodnie z prawem unijnym, są dokonywane raz w roku w okresie od 1 grudnia do 30 czerwca kolejnego roku kalendarzowego. Termin ten jest jednolity dla wszystkich państw Unii Europejskiej. Wydawanie decyzji administracyjnych Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła od 29 listopada 2005 r., po określeniu przez rząd stawek płatności uzupełniających obowiązujących na 2005 rok – mówi Tomasz Kawiński z Biura Prasowe  AR i MR

Obecnie w systemie informatycznym Agencji, po wycofaniu części wniosków przez producentów rolnych, znajduje się 1 484 367 wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich do gruntów rolnych, w tym 563 377 wniosków producentów rolnych z terenów objętych klęską suszy.


POWIĄZANE

ZMIANY W OPŁACIE CUKROWEJ:szkodliwe dla zdrowia Polaków, szkodliwe dla polskich ...

Podczas ceremonii w sali plenarnej w Strasburgu posłowie upamiętnili utworzenie,...

Z Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej otrzymaliśmy oświadczenie w sprawie wywi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę