Claas_20.11.2020

Płatności bezpośrednie na półmetku

24 marca 2006

Ponad 3,1 mld zł na konta 799 217 rolników przekazała już Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach płatności bezpośrednich do gruntów rolnych za 2005 r. W kampanii 2005 r. do biur powiatowych Agencji wpłynęło 1 486 189 wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich. W świetle obowiązującego prawa w realizacji płatności bezpośrednich nie występują opóźnienia, pieniądze na kontach ma ponad połowa rolników, a Agencja ma czas na wypłaty do 31 czerwca br.

- Płatności bezpośrednie do gruntów rolnych przyznawane są po przeprowadzeniu wszystkich wymaganych prawem wspólnotowym kontroli. W ramach obsługi wniosków Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przeprowadziła kontrole wszystkich złożonych wniosków w okresie od 20 czerwca do 30 lipca 2005 r. Są to: kontrola kompletności, kontrola administracyjna, kontrola krzyżowa oraz kontroli na miejscu.

Płatności bezpośrednie dla producentów rolnych, zgodnie z prawem unijnym, są dokonywane raz w roku w okresie od 1 grudnia do 30 czerwca kolejnego roku kalendarzowego. Termin ten jest jednolity dla wszystkich państw Unii Europejskiej. Wydawanie decyzji administracyjnych Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła od 29 listopada 2005 r., po określeniu przez rząd stawek płatności uzupełniających obowiązujących na 2005 rok – mówi Tomasz Kawiński z Biura Prasowe  AR i MR

Obecnie w systemie informatycznym Agencji, po wycofaniu części wniosków przez producentów rolnych, znajduje się 1 484 367 wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich do gruntów rolnych, w tym 563 377 wniosków producentów rolnych z terenów objętych klęską suszy.


POWIĄZANE

Do końca okresu przejściowego, po którym brexit stanie się faktem, zostały tylko...

Ponad milionowy wzrost zadłużenia księgarń, 240 zamkniętych placówek, odwołane s...

Rolnik spełniający warunki, musi złożyć wniosek o przyznanie dofinansowania w bi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę