CTR_80917

Poczta ma nowy cennik

22 grudnia 2004

Od 1 stycznia Poczta Polska wprowadza nowy cennik. Średni wzrost cen wyniesie około jednego procenta. Podrożeje np. przesłanie kartki pocztowej, ale np. część przesyłek reklamowych stanieje, ceny części usług pozostaną bez zmian - poinformowało we wtorek biuro prasowe Poczty Polskiej.

W przypadku przesyłek listowych poczta likwiduje dotychczasowy pierwszy przedział wagowy do 20 g, poprzez połączenie z go obecnym drugim przedziałem wagowym, tj. od 20 g do 50 g. Cena dla przedziału wagowego do 50 g od 1 stycznia w obrocie krajowym będzie wynosić 1,30 zł dla przesyłek ekonomicznych i 2 zł dla przesyłki priorytetowej.

Jak poinformował rzecznik prasowy Poczty Polskiej Marcin Anaszewicz, obecnie przesłanie listu w przedziale wagowym do 20 g kosztuje 1,25 zł dla przesyłek ekonomicznych i 1,90 zł dla przesyłki priorytetowej. Przesłanie listu w przedziale wagowym od 20 do 50 g kosztuje 1,35 zł dla przesyłek ekonomicznych i 2 zł dla przesyłki priorytetowej.

Przesłanie kartki pocztowej jako przesyłki ekonomicznej podrożeje z 1,25 zł do 1,30 zł, a jako przesyłki priorytetowej z 1,90 zł do 2 zł.

Nie zmienią się ceny przesyłek paczek pocztowych i przekazów pocztowych. Cena za traktowanie przesyłki listowej (ekonomicznej i priorytetowej) jako poleconej pozostanie na poziomie ceny obowiązującej obecnie, również cena za potwierdzenie odbioru przesyłki listowej, paczki lub przekazu pozostanie na poziomie z roku 2004.

Zlikwidowano podział na druki bezadresowe miejscowe i zamiejscowe i przyjęto ceny na poziomie dotychczasowego druku miejscowego. W przypadku przesyłki reklamowej przedziały wagowe zrównane zostały z przedziałami wagowymi przesyłek listowych - wprowadzono nowy przedział wagowy dla przesyłek reklamowych o masie ponad 50 gramów do 100 gramów, co dla części przesyłek stanowić będzie niższą opłatę.

Nowe ceny i kategorie będą stosowane również w obrocie zagranicznym. Na przykład przesyłka listowa ekonomiczna do 50 g będzie kosztować 2,20 zł, obecnie przesyłka taka o wadze do 20 g kosztuje 2,10 zł, a przesyłka od 20 do 50 g kosztuje 2,20 zł.


POWIĄZANE

Zarząd KRIR zwrócił się do ministra rolnictwa i rozwoju wsi o zmianę przepisów d...

Niektóre sposoby połowu ryb, jak np. przy wykorzystaniu materiałów wybuchowych c...

W odpowiedzi projekt rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie wymagań dobrej...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę