Agrolok_280518

Polskie targi coraz atrakcyjniejsze dla firm zagranicznych

15 lutego 2005

Małe i średnie przedsiębiorstwa z północnych Włoch, Niemiec, Francji zaczynają penetrować polski rynek wykorzystując do tego celu targi jako instrument marketingowy - powiedział wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP) Przemysław Trawa na poniedziałkowej konferencji prasowej w Warszawie.

Trawa zauważa również wzrost zainteresowania targami w Polsce ze strony biznesu chińskiego. Jak oszacował, w roku 2005 na największych polskich targach budownictwa Budma Chińczycy będą potrzebowali 400 m kw. na swoje stoiska, w roku następnym już dwa razy tyle. Ekspansja chińskich form szykuje się również na polski rynek meblowy.

Jak poinformował Trawa, w roku 2004 na polskim rynku targów widać było oznaki poprawy. Zwiększyła się powierzchnia targowa o 6,6 proc., do ponad 467 tys. m kw., a o 6,5 proc., do 25,6 tys. firm, wzrosła liczba wystawców. Liczba zwiedzających wzrosła o 3,5 proc., do 737,4 tys. osób.

W roku 2004, podobnie jak w poprzednich latach, na rynku dominowały Targi Poznańskie. Razem ze spółką zależną Targi Kielce zarządzały one blisko 70 proc. powierzchni targowej. Poznańskie targi to również ponad 42 proc. liczby wystawców ogółem i ponad 42 proc. zwiedzających.

Największy wzrost liczby wystawców na MTP odnotowano na targach rolno-spożywczych: Polagra Food o 30 proc., a Polagra Farm o 28 proc. Widać też wyraźny, bo o 23 proc., wzrost liczby wystawców na targach Meble.

Najwięcej zwiedzających odnotowały: Polagra Farm - 85 tys., Budma - 57 tys., Polagra Food - 40 tys. osób.


POWIĄZANE

Jeszcze w tym roku chcę doprowadzić do powstania jednej inspekcji bezpieczeństwa...

Po raz pierwszy w ramach Programu Odnowy Wsi Województwa Podlaskiego, samorząd w...

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych na wniosek zgłoszony podczas XII Posiedzenia...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę