Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

Pomoc w dwóch wersjach

8 czerwca 2007
Lipiec albo wrzesień – scenariusze są dwa. To przewidywane terminy uruchomienia pierwszych programów pomocowych na lata 2007-13. Wszystko rozstrzygnie się lada dzień. Dlaczego odpowiedź na pytanie, kiedy rolnicy będą mogli ubiegać się o unijne dotacje jest taka trudna?

Henryk Kowalczyk, wiceminister rolnictwa: - Dlatego że właśnie jest końcówka negocjacji z Komisją Europejską w sprawie zatwierdzenia programu rozwoju obszarów wiejskich.

Wszystko zależy od przebiegu negocjacji. Jeżeli szczegóły będą uzgodnione do 11 czerwca to jest duża szansa, że w lipcu program zostanie zatwierdzony. Wtedy też mógłby ruszyć nabór wniosków na renty strukturalne, premię dla młodych rolników oraz wsparcie grup producenckich.

- Jeżeli nie, to byłoby wtedy trochę gorzej, dlatego że Komisja Europejska ma przerwę wakacyjną w sierpniu wiec takie zatwierdzenie byłoby we wrześniu. – dodaje Kowalczyk

Wtedy pierwsze programy ruszyłyby po wakacjach a kolejne dopiero pod koniec roku. Przypominamy, że do rozdysponowania w latach 2007-13 jest 15 miliardów euro.


POWIĄZANE

15 kwietnia mija termin rozliczenia zakupu komputera z dofinansowaniem Agencji R...

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych przekazał 16 marca 2021r. resortowi rolnictw...

W Polsce działa ok. 830 tys. firm rodzinnych. Generują rocznie 332 mld zł, co pi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę