informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

Preselekcja

27 lutego 2008
Nawet 1/3 wniosków może być odrzucona z powodu tak zwanych braków formalnych. W Agencji Restrukturyzacji trwa rozpatrywanie dokumentów jakie rolnicy złożyli na modernizację gospodarstw rolnych. Z tego, że wnioski nie były przygotowane starannie rolnicy zdają sobie doskonale sprawę. Wszystkiemu winny pośpiech z jakim wypełniano dokumenty. Na zebranie wszystkich niezbędnych załączników było zaledwie dwa tygodnie. Ośrodki Doradztwa Rolniczego oraz firmy zajmujące się dystrybucją maszyn nie nadążały z pracą.

Krzysztof Pardej wieś Brzeg: ukazało się ogłoszenie tego w piątek zanim się ktoś dowiedział to był poniedziałek następnie za dwa tygodnie były przyjmowane wnioski tak ze to był za krótki termin żeby te wnioski przygotować solidnie. Tu był popełniony błąd.

Szansę na dofinansowanie zakupu maszyn, czy modernizacji budynków mają tylko ci rolnicy, którzy złożyli wniosek wraz z czterema podstawowymi załącznikami a są to:

- kopia dowodu osobistego
- wyliczenie wielkości ekonomicznej gospodarstwa
- plan rozwoju gospodarstwa oraz
- numer identyfikacyjny gospodarstwa.

Radosław Iwański rzecznik prasowy ARiMR: jeżeli rolnik dołączył do wniosku plan rozwoju gospodarstwa w formie elektronicznej nia ma go w formie papierowej lub na odwrót no to oczywiście Agencja przymyka na to oko i będzie można te kwestie uzupełnić.

Na razie dokumenty są przeglądane a rolnicy, gdy jest taka możliwość, są wzywani do uzupełnienia dokumentów. Ale umowy nie są jeszcze podpisywane.

Radosław Iwański rzecznik prasowy ARiMR: w tej chwili robimy preselekcje tych wniosków następnie po uzyskaniu akredytacji będziemy te wnioski rozpatrywać i następnie będą zawierane umowy z rolnikami.

Najbardziej niecierpliwi będą mogli wykonać inwestycję zanim podpiszą umowę z Agencją Restrukturyzacji. Ministerstwo rolnictwa planuje zmianę przepisów w tej sprawie. Problem w tym, że na razie nie wiadomo jeszcze kiedy wejdą one w życie.


POWIĄZANE

Zgodnie z rozporządzeniem Komisji (UE) nr 1006/2011 z dnia 27 września 2011 r. z...

Jak wynika z III etapu Monitoringu rozwoju obszarów wiejskich (MROW), opublikowa...

W odpowiedzi na pismo Krajowej Rady Izb Rolniczych z dnia 14 lutego 2019 r. zawi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę