aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Rekordy złotego

8 czerwca 2005

Wtorek polska waluta może zaliczyć do bardzo udanych. Złoty wyraźnie zyskiwał na wartości praktycznie przez cały dzień, a kurs EUR/PLN dzieli już bardzo niewiele do ważnego wsparcia na 4,04. Dla przypomnienia 1 czerwca za euro płaciliśmy nawet 4,17 zł.

Dzień rozpoczęliśmy przy 4,08 zł za euro i 3,3250 zł za dolara i od tego poziomu rozpoczął się szybki zjazd. Na fixingu NBP kurs EUR/USD kształtował się już tylko na poziomie 3,3004 i 4,0630 zł. Po południu handel miał już spokojniejszy charakter i o godz. 15.30 euro kosztowało 4,0540 zł, a dolar zł 3,3010 zł.

Złotemu pomagało umocnienie euro względem dolara w pierwszej części dnia, ale potem, gdy dolar odrabiał straty do waluty europejskiej, złoty słabł minimalnie i to jedynie w stosunku do dolara. Świadczy to o sile złotego, a dobry sentyment do Polski potwierdza świetna passa polskich obligacji. Złotemu sprzyjała też perspektywa środowej aukcji obligacji oraz czwartkowego debiutu Grupy Lotos na giełdzie.

Krótkoterminowa prognoza

Na test czeka już wsparcie na poziomie 4,04 dla EUR/PLN. A potem psychologiczny poziom 4 zł za euro. Z marszu trudno oczekiwać jednak aż tak dużego ruchu. Złotemu mogą pomagać jednak dodatkowo obawy o wysokość amerykańskiego deficytu handlowego, który poznamy w piątek.


POWIĄZANE

Unia Europejska ponownie rozszerzyła preferencje handlowe na produkty z Ukrainy,...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę