Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

Rząd o dopłatach do kredytów rolniczych

30 maja 2003

Rząd wydał rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad, zakresu i trybu udzielania dopłat do oprocentowania kredytów na cele rolnicze. Proponuje też ustalenie oprocentowania dla kredytobiorców w wysokości nie mniejszej niż 4,5% rocznie.

Do tej pory oprocentowanie kredytów nie mogło być niższe niż 7% rocznie.Wejście w życie tych zmian nie spowoduje dodatkowych kosztów dla budżetu państwa, gdyż zostały one przewidziane w ustawie budżetowej na 2003r. na dopłaty do oprocentowania kredytów na cele rolnicze.

Głównym celem rozporządzenia jest stworzenie korzystniejszych niż obecnie warunków zaciągania kredytów na skup i przechowywanie produktów rolnych, charakteryzujących się sezonowością zbiorów. Warunkiem korzystania z kredytów preferencyjnych na skup produktów rolnych ma być zapłata należności dla dostawców w terminie nie dłuższym niż 14 dni.

Dopłata do oprocentowania kredytów ma spełnić dwa zadania: stwarzać zachęty dla zakładów przetwórstwa spożywczego i przechowalnictwa do zagospodarowania płodów rolnych w czasie ich zbiorów oraz zagwarantowania rolnikom, w możliwie krótkim czasie, zapłatę za dostarczone płody rolne.


POWIĄZANE

W wyniku pożaru możemy stracić cały dobytek życia. Takie zdarzenie może mieć wie...

Zamknięcie gospodarki wiosną 2020 roku przełożyło się na pierwszy od 30 lat spad...

1. kwietnia startuje Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań przeprowadzany...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę