aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Rząd rozpatrzy obniżenie podatków dla przedsiębiorców 9 września

8 września 2003

Rząd planuje rozpatrzyć we wtorek – 9 września projekt zmian w ustawie o PIT obniżający do 19% stawki podatkowe, jakie mieliby płacić od przyszłego roku przedsiębiorcy – poinformował Jerzy Hausner.

Ta decyzja kierunkowa została podjęta na nieoficjalnym posiedzeniu rządu (w środę w Klarysewie). Minister Finansów dostał polecenie skonstruowania budżetu, który uwzględniałby to rozwiązanie i przedstawienia autopoprawki do projektu ustawy o PIT, który przedstawi na spotkaniu rządu 9 września – powiedział dziennikarzom wicepremier Hausner.

Dodał jednak, że nadal nie jest przesądzone, czy rząd zdecyduje się na taki krok, pociągający za sobą zmniejszenie wpływów do budżetu. Mogłyby one być mniejsze w przyszłym roku o 800 mln zł od wcześniej szacowanych, gdyby przedsiębiorcy płacący PIT rozliczali się według stawki 19%, a nie progresywnej, jak to jest obecnie, a rząd zrezygnował z podwyższenia kwoty wolnej od podatku.

Minister Hausner dodał jednak, że rząd ponownie dokona obliczeń, jakie ubytki budżetowe spowodowałaby obniżka PIT dla przedsiębiorców. Teraz nie zależy to od 800 mln zł, ale od ponownego przeliczenia tego, czy o taka kwotę chodzi i pokazania budżetu przy takiej konstrukcji, by  zobaczyć, czy taka konstrukcja nie ma słabych stron – powiedział.


POWIĄZANE

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...

Metan: Parlament przyjmuje nowe prawo mające na celu ograniczenie emisji z sekto...

Eurodeputowani opowoedzieli się wczoraj na sesji plenarnej Parlamentu Europejski...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę