aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

SAPARD: od wczoraj można składać wnioski 

18 lipca 2002

Przypominamy, że od wczoraj rolnicy w całej Polsce mogą składać wnioski o dofinansowanie z unijnego programu SAPARD. Wnioski można składać w Regionalnych Oddziałach Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Rolnicy ubiegający się o unijne pieniądze z programu SAPARD muszą najpierw w całości sfinansować konkretną inwestycję, np. budowę chlewni lub zakup nowoczesnych maszyn rolniczych. Dopiero po zakończeniu konkretnej inwestycji rolniczej,  SAPARD odda rolnikowi połowę zainwestowanych pieniędzy.

Kilka banków już zaproponowało rolnikom niskooprocentowane kredyty na realizację określonych inwestycji, które mogą zostać zakwalifikowane do tego programu. W ten sposób,  banki wychodzą naprzeciw rolnikom, których nie stać na rozwój gospodarstw.

Rolnicy – w zależności od rodzaju produkcji – mogą ubiegać się o zwrot średnio od 50 tysięcy złotych nawet do miliona. Muszą jednak spełniać unijne wymagania. Po informacje i porady rolnicy mogą się udać do Regionalnych Oddziałów Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz do ośrodków doradztwa rolniczego. Na rolników czekają specjalnie przeszkoleni pracownicy.

Więcej informacji na temat programu SAPARD oraz wzory wniosków można znaleźć na stronach ARiMR

POWIĄZANE

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...

Metan: Parlament przyjmuje nowe prawo mające na celu ograniczenie emisji z sekto...

Eurodeputowani opowoedzieli się wczoraj na sesji plenarnej Parlamentu Europejski...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę