Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o regulacji rynku mleka

6 października 2003

Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy o regulacji rynku mleka, wydłużającą o miesiąc termin składania wniosków o przyznanie indywidualnej kwoty mlecznej. Oznacza to, że wnioski o kwoty mleczne będzie można składać do 30 listopada 2003, a nie do 31 października 2003 roku.

Za uchwaleniem nowelizacji głosowało 380 posłów, czyli wszyscy obecni na sali obrad. Kwoty mleczne oznaczają dla producentów wyrażony w litrach, indywidualny limit ilości mleka o określonej zawartości tłuszczu, który może zostać wprowadzony przez nich na rynek w wyznaczonym czasie. 

Pierwszym rokiem, w którym kwoty będą obowiązywać, będzie okres od 1 kwietnia 2004 roku do 31 marca 2005 roku. Od początku tego okresu rolnik, który nie ma przyznanej indywidualnej kwoty mlecznej, nie będzie mógł sprzedawać mleka do mleczarni lub przetwórni. 

Nowelizacja ustawy o rynku mleka wprowadza m.in. zmiany w procedurze przyznawania indywidualnych kwot mlecznych dla rolników. Decyzje o przyznaniu indywidualnych kwot mlecznych będą wydawać dyrektorzy oddziałów terenowych Agencji Rynku Rolnego do 15 marca 2004 roku.


POWIĄZANE

Na wznowionej sesji 30 sierpnia Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europ...

Komisja przyjęła dziś wniosek dotyczący uprawnień do połowów na Morzu Bałtyckim ...

Pytania i odpowiedzi dotyczące wniosku Komisji dotyczącego uprawnień do połowów ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę