CTR_80917FestiwalZupSwiata_250817_750

Spotkanie ministra rolnictwa z przedstawicielami COPA-COGECA

9 stycznia 2004

Minister Wojciech Olejniczak wystąpił dziś na posiedzeniu Prezydium Komitetu Organizacji Rolniczych Unii Europejskiej (COPA) oraz Konfederacji Spółdzielczości Rolniczej Unii Europejskiej (COGECA).

W spotkaniu uczestniczyli liderzy organizacji rolniczych i spółdzielczych z 15 państw Unii Europejskiej i 10 państw wstępujących. Polskie organizacje rolnicze i spółdzielcze reprezentowała ponad 20 osobowa delegacja. Minister Wojciech Olejniczak podziękował szefom COPA/COGECA za ich wysiłki zmierzające do rozwoju współpracy z polskimi organizacjami rolniczymi i jednocześnie zaapelował, aby COPA/COGECA w coraz większym stopniu brała pod uwagę interesy rolników z państw wstępujących. Poinformował też o stanie dostosowań polskiego rolnictwa do funkcjonowania na Jednolitym Rynku Europejskim oraz do wdrożenia instrumentów Wspólnej Polityki Rolnej (WPR). Przedstawił również polskie stanowisko w sprawie reform WPR - tych zdecydowanych w Luksemburgu - jak i tych, które są obecnie dyskutowane.

Wcześniej, w siedzibie przedstawicielstwa polskich organizacji rolniczych w Brukseli, minister Wojciech Olejniczak spotkał się z polskimi delegatami na posiedzenie Prezydium COPA/COGECA. W rzeczowej dyskusji omówiono sprawy, które wymagają wspólnego działania – Rządu i organizacji rolniczych. Odbyły się również rozmowy szefa polskiego resortu rolnictwa Wojciecha Olejniczaka z przewodniczącym COPA p. P. Gaemelke i przewodniczącym COGECA p. Eduardo Baamonde


POWIĄZANE

Oszacowaliśmy, że w ciągu pięciu lat w związku z efektem handlowym wdrożenia umo...

Energa Obrót, lider Segmentu Sprzedaży Grupy Energa, przekroczyła próg trzech mi...

W czwartek częściowo wchodzi w życie CETA - umowa o wolnym handlu między UE a Ka...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum
Jestesmy w spolecznosciach:

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Zgłoś uwagę