AGRO-PARK TARGI LUBLIN
Europejskie Forum Rolnicze marzec 2023

"Tak" dla wspólnej waluty

16 czerwca 2004

Sejmowa komisja finansów publicznych pozytywnie oceniła informację rządu i NBP o skutkach przystąpienia Polski do strefy euro.

Komisja przyjęła także harmonogram prac nad sprawozdaniem z wykonania budżetu państwa za 2003 rok. Informacja trafi teraz do marszałka Sejmu. Według rządu, przyjęcie euro jest bardzo ważne dla naszego kraju, bo będzie oznaczać pełniejsze włączenie Polski w struktury gospodarcze Unii Europejskiej.

Zdaniem wiceministra finansów Piotra Sawickiego wprowadzenie wspólnej waluty europejskiej stworzy polskim firmom możliwości zmniejszenia kosztów działalności o wydatki związane z wymianą złotego na euro. "Skala efektu oceniana jest jako znacząca ze względu na fakt, że ok. 2/3 obrotów polskiego handlu zagranicznego jest rozliczane w euro" - podano w pisemnej informacji rządu przedstawionej posłom z komisji.

Informację skrytykowała Gabriela Masłowska z LPR. Posłanka wypowiadała się m.in. przeciwko idei wprowadzenia Polski do strefy euro i podkreślała znaczenie otworzenia polskiego banku proeksportowego.


POWIĄZANE

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy Weterynarii „Bezpieczeństwo Żywności i Zdr...

W zeszłym miesiącu, Sejm RP przegłosował ustawę o fundacji rodzinnej po poprawka...

Dla ułatwienia osobom zainteresowanym pogłębieniem wiedzy w zakresie rzetelności...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę