aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

"Tak" dla wspólnej waluty

16 czerwca 2004

Sejmowa komisja finansów publicznych pozytywnie oceniła informację rządu i NBP o skutkach przystąpienia Polski do strefy euro.

Komisja przyjęła także harmonogram prac nad sprawozdaniem z wykonania budżetu państwa za 2003 rok. Informacja trafi teraz do marszałka Sejmu. Według rządu, przyjęcie euro jest bardzo ważne dla naszego kraju, bo będzie oznaczać pełniejsze włączenie Polski w struktury gospodarcze Unii Europejskiej.

Zdaniem wiceministra finansów Piotra Sawickiego wprowadzenie wspólnej waluty europejskiej stworzy polskim firmom możliwości zmniejszenia kosztów działalności o wydatki związane z wymianą złotego na euro. "Skala efektu oceniana jest jako znacząca ze względu na fakt, że ok. 2/3 obrotów polskiego handlu zagranicznego jest rozliczane w euro" - podano w pisemnej informacji rządu przedstawionej posłom z komisji.

Informację skrytykowała Gabriela Masłowska z LPR. Posłanka wypowiadała się m.in. przeciwko idei wprowadzenia Polski do strefy euro i podkreślała znaczenie otworzenia polskiego banku proeksportowego.


POWIĄZANE

Komisja Europejska przyjęła wczoraj wniosek określający nowe wspólne rozwiązanie...

Rząd Ukrainy wprowadził zmiany w procedurze weryfikacji eksporterów rolnych w st...

Sądy wciąż będą puchnąć od nowych spraw. Wzrost rdr. będzie nawet 30-proc. W 202...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę