aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

VAT na maszyny

6 lipca 2004

Rolnicy, którzy złożyli wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przed 1. maja o dofinansowanie z programu SAPARD zakupu maszyn rolniczych mogą zażądać zwrotu podatku VAT od Urzędów Skarbowych. Rada Ministrów zaakceptowała rozporządzenie w tej sprawie.

Od pierwszego maja stawka VAT na maszyny rolnicze wzrosła do 22%. Rolnicy, którzy złożyli wnioski wcześniej liczyli na to, że Agencja zdąży podpisać z nimi umowy jeszcze przed terminem. Niestety nie wszystkim się to udało. Teraz rolnicy zastanawiają się kto poniesie koszty z tym związane?

Ale nie wszystko przesądzone. Posłowie złożyli propozycję, która miała rozwiązać problem. I udało się. Rozporządzenie z 23 czerwca, które zakłada zwrot podatku zostało przyjęte. - Dla naszych rolników oznacza to, że ci rolnicy, którzy zawarli umowę do 30 kwietnia 2004 r., mają prawo wystąpić do urzędu skarbowego o zwrot zapłaconego VAT-u - mówi Stanisław Stec z Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Ale nie wszyscy otrzymają pieniądze. - Jeżeli kwota należności została w całości sfinansowana z funduszu SAPARD, oczywiście nie może być mowy o zwrocie podatku - mówi Hanna Majszczyk z Ministerstwa Finansów. Ostatecznie decyzję musi jednak podjąć Bruksela.


POWIĄZANE

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...

Metan: Parlament przyjmuje nowe prawo mające na celu ograniczenie emisji z sekto...

Eurodeputowani opowoedzieli się wczoraj na sesji plenarnej Parlamentu Europejski...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę