W 11 województwach można inadal składać wnioski o przyznanie pomocy na Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

17 czerwca 2009
Rolnicy i ich domownicy mogą nadal w 11 województwach składać wnioski o pomoc na rozwój działalności innej niż rolnicza. Natomiast pięć Oddziałów Regionalnych ARiMR zakończyło już przyjmowanie takich wniosków, ponieważ zostały tam wyczerpane limity środków przewidziane na to działanie w 2009 roku.
Najwcześniej, 19 maja przyjmowanie wniosków o pomoc na „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” zakończył Wielkopolski OR, 22 maja – Pomorski OR, 28 maja – Zachodniopomorski OR, 12 czerwca – Warmińsko-mazurski OR, a 16 czerwca – Lubuski OR. Z regionów, w których nadal można składać wnioski, wojewódzkie limity środków przewidzianych na 2009 rok zostały wykorzystane do 16 czerwca w największym stopniu w woj. podlaskim – 77,06% oraz w woj. kujawsko-pomorskim – 73,55%.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 17 października 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, (Dz.U. z 2007 r. nr 200 poz. 1442 z późniejszymi zmianami), każdy Oddział Regionalny ARiMR przyjmuje wnioski przez następny dzień roboczy po dniu, w którym złożone wnioski wyczerpią w co najmniej 120% limit środków przewidziany dla tego województwa.

W skali kraju ARiMR może przeznaczyć w tym roku na pomoc rolnikom inwestującym w działalność pozarolniczą ponad 370,8 mln zł. Do 16 czerwca br. Agencja przyjęła 2310 wniosków o przyznanie pomocy z tego działania, które wyczerpują w ponad 51% krajowy limit środków.POWIĄZANE

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy Weterynarii „Bezpieczeństwo Żywności i Zdr...

W zeszłym miesiącu, Sejm RP przegłosował ustawę o fundacji rodzinnej po poprawka...

Dla ułatwienia osobom zainteresowanym pogłębieniem wiedzy w zakresie rzetelności...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę