aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

W 2005 r. kasy fiskalne m.in. u fotografów, fryzjerów i kosmetyczek

2 grudnia 2004

Zakłady fotograficzne, fryzjerskie, kosmetyczne i przewożące przesyłki pocztowe będą musiały wprowadzić kasy fiskalne od 2005 roku - wynika z rozporządzenia Ministerstwa Finansów w tej sprawie.

Z informacji resortu finansów przedstawionej w środę sejmowej Komisji Finansów Publicznych wynika, że projekt rozporządzenia w sprawie kas fiskalnych jest przekazywany do uzgodnień międzyresortowych.

Obowiązek posiadania kas fiskalnych będzie dotyczył także usług parkingowych, przechowywania bagażu, utrzymania ulic oraz biletów na imprezy sportowe, rekreacyjne i kulturalne.

Kasy fiskalne nie musiałyby być wprowadzane w przypadku usług fotograficznych, parkingowych, przechowywania bagażu - świadczonych za pośrednictwem automatów do obsługi klientów.

Z ograniczeniem zwolnień z posiadania kas powinni się liczyć także kominiarze, ślusarze, lakiernicy, złotnicy, zakłady tapicerskie, krawieckie i introligatorskie - rozliczające się z podatku dochodowego w formie karty podatkowej.

Według projektu rozporządzenia, ze zwolnienia od ewidencjonowania obrotów nie będą mogli już korzystać podatnicy, u których wielkość obrotów przekroczyła 40 tys. zł.

Utrzymane ma być natomiast zwolnienie dla podatników, u których udział wartości sprzedaży towarów i usług był większy niż 70 proc. ogólnych obrotów podatnika.

Nadal zachowane byłoby kryterium stosowania zwolnienia dla podatników rozpoczynających działalność gospodarczą. Podatnicy ci wchodziliby w obowiązek wprowadzenia kas fiskalnych po przekroczeniu obrotu w wysokości 20 tys. zł.

Resort finansów oszacował, że wprowadzenie proponowanych rozwiązań przyniosłyby 50 mln zł wpływów do budżetu.


POWIĄZANE

Unia Europejska ponownie rozszerzyła preferencje handlowe na produkty z Ukrainy,...

Do sądów w I kw. br. trafiło 21 tys. pozwów rozwodowych. Wzrost rdr. wynosi blis...

- Usprawnione prace legislacyjne: mniej konfliktów kompetencyjnych i lepsze mech...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę