Advertisement

W 2005 r. kasy fiskalne m.in. u fotografów, fryzjerów i kosmetyczek

2 grudnia 2004

Zakłady fotograficzne, fryzjerskie, kosmetyczne i przewożące przesyłki pocztowe będą musiały wprowadzić kasy fiskalne od 2005 roku - wynika z rozporządzenia Ministerstwa Finansów w tej sprawie.

Z informacji resortu finansów przedstawionej w środę sejmowej Komisji Finansów Publicznych wynika, że projekt rozporządzenia w sprawie kas fiskalnych jest przekazywany do uzgodnień międzyresortowych.

Obowiązek posiadania kas fiskalnych będzie dotyczył także usług parkingowych, przechowywania bagażu, utrzymania ulic oraz biletów na imprezy sportowe, rekreacyjne i kulturalne.

Kasy fiskalne nie musiałyby być wprowadzane w przypadku usług fotograficznych, parkingowych, przechowywania bagażu - świadczonych za pośrednictwem automatów do obsługi klientów.

Z ograniczeniem zwolnień z posiadania kas powinni się liczyć także kominiarze, ślusarze, lakiernicy, złotnicy, zakłady tapicerskie, krawieckie i introligatorskie - rozliczające się z podatku dochodowego w formie karty podatkowej.

Według projektu rozporządzenia, ze zwolnienia od ewidencjonowania obrotów nie będą mogli już korzystać podatnicy, u których wielkość obrotów przekroczyła 40 tys. zł.

Utrzymane ma być natomiast zwolnienie dla podatników, u których udział wartości sprzedaży towarów i usług był większy niż 70 proc. ogólnych obrotów podatnika.

Nadal zachowane byłoby kryterium stosowania zwolnienia dla podatników rozpoczynających działalność gospodarczą. Podatnicy ci wchodziliby w obowiązek wprowadzenia kas fiskalnych po przekroczeniu obrotu w wysokości 20 tys. zł.

Resort finansów oszacował, że wprowadzenie proponowanych rozwiązań przyniosłyby 50 mln zł wpływów do budżetu.


POWIĄZANE

30 lipca 2019 r. na podstawie umowy zawartej pomiędzy Ministrem Rolnictwai Rozwo...

Z ustaleń funkcjonariuszy Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu i ...

Projekt nowelizacji prawa górniczego posłów Prawa i Sprawiedliwości może pozbawi...


Komentarze

Bądź na bieżąco
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę