W niedzielę obradował rząd

23 czerwca 2003

Członkowie Rady Ministrów spotkali się w miniona niedzielę, aby przedyskutować projekt ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych – PIT.

Na kilka dni przed niedzielnym spotkaniem nowy minister finansów Andrzej Raczko przeprowadzał bardzo intensywne konsultacje z pozostałymi kolegami z rządu w sprawie projektu ustawy. Zbliżenie stanowisk miedzy ministrem finansów i pozostałymi ministrami jest już tak znaczące, że w najbliższy wtorek rząd przyjmie projekt ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i następnie skieruje go do konsultacji społecznych. 

Szczegóły podjętych decyzji będą znane we wtorek. Rzecznik rządu Michał Tober nie chciał zdradzić szczegółów projektu ministra Raczki. Powiedział jedynie, że zdecydowana większość działań ministra finansów i pozostałych członków rządu skupiona była na uproszczeniu systemu podatkowego. Zapewnił też, że zmiany w ustawie o PIT będą korzystne dla podatników. Ministrowie dyskutowali również o działaniach jakie należy podjąć, by prace rządu spotykały się z większym zrozumieniem i oparciem społecznym. 

Michał Tober podkreślił, że ministrowie dużo dyskutowali także nad koniecznością zdecydowanej i twardej walki z korupcją. Jest to, według ministrów konieczne dla odzyskania przez władzę publiczną zaufania obywateli.


POWIĄZANE

Rolnicy, którzy w związku z wystąpieniem suszy lub powodzi w 2019 r. ponieśli st...

W I półroczu 2020 r. doszło do niemal niezauważalnej (0,9%) obniżki cen OC w por...

Zgodnie ze wstępnymi danymi zagregowany indeks PMI (dla przetwórstwa i sektora u...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę