Więcej na osłodę

25 stycznia 2006

Odprawy w wysokości 13 miesięcznych pensji i tegoroczny fundusz socjalny do podziału - tyle udało się wynegocjować związkowcom likwidowanej cukrowni w Unisławiu. Nadal toczą się rozmowy w Dobrem.

Wczoraj zakładowa "Solidarność" przedstawiła propozycję ugody pozostałym pracownikom cukrowni "Unisław". - Liczyliśmy na wyższe odprawy, przynajmniej takie, jakie dostawali koledzy odchodzący z KSC. Niestety, po ostatnich rozmowach z zarządem SugarPol doszliśmy do wniosku, że już nic więcej nie da się ugrać.

Nie chcieliśmy podejmować drastycznych działań, przyjęliśmy więc warunki zarządu cukrowni - mówi Marian Affelt, przewodniczący związku. Oprócz nieco wyższych, niż początkowo proponowano odpraw, udało się również wynegocjować miejsca pracy dla kilku osób w zakładach w Ostrowitem i Glinojecku.

- Kto zostanie tam zatrudniony, tego jeszcze nie wiemy - przyznaje Affelt. Wiadomo też, że do końca lipca pracę przy magazynowaniu cukru w Unisławiu będzie miało około 15 osób. Załoga cukrowni zaakceptowała warunki stawiane przez BSO. Prawdopodobnie więc porozumienie zostanie podpisane w najbliższy wtorek.

Z kolei po wtorkowych rozmowach zarządu BSO ze związkami zawodowymi cukrowni "Dobre" obiecano załodze odprawy w wysokości 12 miesięcznych pensji i umorzenie połowy zadłużenia w funduszu zakładowym.

- Przedstawiciele koncernu nie chcieli słyszeć o wyższych odprawach, ale cały czas mamy nadzieję na zmniejszenie zadłużenia pracowników - przyznaje Mariusz Tanalski, przewodniczący zakładowej "Solidarności". Także gmina zamierza pomóc załodze cukrowni. - Chcemy zwolnić inwestorów, tworzących nowe miejsca pracy, z podatków lokalnych nawet przez dwa lata - mówi Stefan Śpibida, wójt gminy Dobre.


POWIĄZANE

Tylko do 29 lipca 2022 r. w ARiMR będzie można wnioskować o przyznanie pomocy na...

Jeszcze przez niecały tydzień – do 1 sierpnia 2022 r. – rolnicy mogą starać się ...

Zapał inwestorów w odnawialne źródła energii hamuje niestabilność polskiego praw...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę