Wypłaty dopłat dla rolników potrwają kilka tygodni

24 września 2004

Minister rolnictwa Wojciech Olejniczak zapewnił, że 18-go października ruszą unijne dopłaty bezpośrednie. Ma je otrzymać milion 400 tysięcy rolników, a operacja potrwa kilkanaście tygodni.

Wojciech Olejniczak, który był gościem "Sygnałów Dnia" w Pierwszym Programie Polskiego Radia, powiedział, że docelowo będzie wysyłanych około 30-tu tysięcy przelewów dziennie, choć początkowo tempo wypłat będzie wolniejsze.

Minister poinformował również, że zakończono kontrolę ponad 5-iu procent gospodarstw, których właściciele złożyli wnioski o dopłaty bezpośrednie. Powiedział, że kontrolerzy mieli do czynienia z pomyłkami, ale - poza wyjątkami - nie dostrzeżono zbyt wielu prób podania nieprawdziwych danych.

Ci rolnicy, którzy się pomylili, muszą ponownie wypełnić wnioski, a dopłaty otrzymają później. Wojciech Olejniczak podkreślił, że kontrolę przeprowadziły polskie firmy, ale jej wyniki trafiły nie tylko do Ministerstwa Rolnictwa, ale również do Komisji Europejskiej.

Dodał, że w niektórych ze skontrolowanych gospodarstw odbędzie się ponowna kontrola, aby sprawdzić, czy poprzednia została wiarygodnie przeprowadzona.


POWIĄZANE

Komisja Europejska przeznaczy 185,9 mln euro w 2023 r . na sfinansowanie działań...

Umowy dotyczącej usług finansowych nie można już zawierać podczas pokazu, a takż...

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych , wystąpił 25 października 2022r. do Prezesa...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę