aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Złoty mocno w górę, spadła rentowność obligacji

9 sierpnia 2004

Złoty znacząco umocnił się w piątek w stosunku do dolara po danych z USA o bezrobociu i miejscach pracy. W efekcie tych informacji spadła rentowność obligacji. O 16.20 za euro płacono 4,3975 zł, za dolara 3,5910 zł. Od otwarcia za dolara płacono o 5,5 gr mniej, kurs euro nie zmienił się. Euro kosztowało 1,2246 USD.

Amerykański Departament Pracy podał w piątek, że bezrobocie w USA w lipcu spadło do 5,5 proc. z 5,6 proc. w czerwcu. W lipcu liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrosła o 32 tys., podczas gdy w czerwcu wzrosła po korekcie o 78 tys. Analitycy spodziewali się, że w lipcu bezrobocie w USA wyniesie 5,6 proc., liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych zwiększy się o 240 tys. Informacje ze Stanów Zjednoczonych znacząco wpłynęły na rynek papierów dłużnych.

W ciągu dnia inwestorzy, głównie banki londyńskie, kupowali obligacje. Obroty nie są duże, ale wyższe niż notowane średnio w okresie wakacyjnym. W piątek spadła rentowność na całej krzywej dochodowości –  powiedział PAP Robert Fijołek z ABN Amro.

O 16.20 rentowność obligacji dwuletnich spadła od otwarcia o 14 pkt bazowych do 7,70 proc., pięcioletnich o 20 pkt bazowych do 7,69 proc., a dziesięcioletnich o 15 pkt bazowych do 7,37 proc.


POWIĄZANE

Komisja Europejska przyjęła wczoraj wniosek określający nowe wspólne rozwiązanie...

Rząd Ukrainy wprowadził zmiany w procedurze weryfikacji eksporterów rolnych w st...

Sądy wciąż będą puchnąć od nowych spraw. Wzrost rdr. będzie nawet 30-proc. W 202...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę