aaa_TSW_2023
CTR_2023

Złoty odrobił straty

10 lutego 2005

Euro-złoty nie przełamał w środę wsparcia na poziomie 4,02 zł za euro. Polska waluta umocniła się pod koniec dnia do poziomów zbliżonych do wtorkowego zamknięcia. Korekta zagościła na rynku obligacji. Po godz. 17.00 za jedno euro płacono poniżej 4 złotych - 3.9971 , za jednego dolara 3.1258 zł.

Od otwarcia sesji złoty tracił na wartości, co było zgodne z trendem utrzymującym się na rynku od kilku dni. Euro-złoty kilkakrotnie testował poziom wsparcia 4,02 zł za euro. Jego przełamanie otworzyłoby drogę do osłabienia polskiej waluty nawet do poziomu 4,05 zł za euro.

Przez cały dzień mieliśmy kupującego, który skupował waluty obce, "wystopował" rynek, a inwestujący w złotego zamknęli pozycje –  powiedział PAP Marcin Bilbin, analityk Pekao SA. Pod koniec dnia jednak sytuacja się odwróciła. Złoty umocnił się do poziomu poniżej 4 zł za euro.

Kończymy z nieco mocniejszym złotym (niż w ciągu dnia), jednak obraz rynku pozostaje niezmienny. Dominują krótkoterminowi gracze, rynek patrzy na poziomy z analizy technicznej –  powiedział Bilbin. Analityk Pekao ocenia, że scenariusz środowej sesji wskazuje na możliwość umocnienia się złotego w czwartek.

Rynek złotego oderwał się od rynku obligacji. Dominują spekulacyjni gracze. Poziom wsparcia 4,02 zł nie został pokonany, jest szansa na lekkie umocnienie złotego –  powiedział Bilbin. W czwartek skupiłbym się na rynku euro-dolara. Po południu będą publikowane dane makro z USA. Do tego czasu rynek będzie spokojny, potem będziemy podążać za euro-dolarem –  dodał.

W USA zostaną podane informacje o bilansie handlowym USA w grudniu oraz zostanie podana liczba nowych bezrobotnych w tygodniu zakończonym 5 lutego. Na dane z USA czekają również inwestorzy na rynku obligacji. W środę wzrosły rentowności papierów na krótkim końcu i środku krzywej.

Ceny spadły, po ostatnich wzrostach mieliśmy korektę. Dość duże obroty utrzymywały się na obligacjach dwu- i pięcioletnich –  powiedział PAP Piotr Kołuda z Banku Millennium.

Dochodowość dwuletnich obligacji OK0407 wzrosła o 4 pb., do 6 proc., zaś pięcioletnich DS0509 o 2 pb., do 5,99 proc.. Nieznacznie - o 1 pb. - spadła rentowność dziesięcioletnich DS1015. Wyniosła ona 5,83 proc.


POWIĄZANE

Jak odzyskać zaległą płatność nawet w 3 tygodnie? Duże, ale także małe firmy np....

Nowe przepisy mają zapewnić dostęp do informacji i części zamiennych dla wszystk...

Nasz czytelnik, Pan Grzegorz Jedamski, rolnik/emeryt, już w poprzedniej IX kaden...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę