Biometan
a_bio-expo_ptak_750śniadanie_750

Złoty umocnił się w poniedziałek

20 grudnia 2005
Poniedziałek upłynął spokojnie na rynku walutowym, choć przy niedużej płynności kursy ulegały wahaniom. Opublikowane po południu dane nie zmieniły znacząco sytuacji zarówno na rynku walutowym, jak i obligacjach.

Mieliśmy raczej nieduże obroty, przez co nietrudno było zmienić kurs złotego. W efekcie polska waluta się umocniła  – powiedział Tomasz Zdyb, analityk Banku Pekao.

Publikacja danych o listopadowej produkcji i cenach producentów nie zmieniła znacząco sytuacji na rynku.

Złoty, podobnie jak obligacje, minimalnie się umocnił. Dane były prawie zgodne z oczekiwaniami, więc i ruch był nieduży  – powiedział Zdyb.

Produkcja przemysłowa wzrosła w listopadzie o 8,5% r/r wobec oczekiwanych 7,2% r/r, natomiast ceny producentów spadły o 0,4% r/r wobec 0,5% r/r.

Kolejne dni zdaniem analityka powinny być spokojne.

Nawet posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej nie powinno wzbudzić większej sensacji – wszystko wskazuje na to, ze decyzja rady będzie zgodna z oczekiwaniami rynku  – powiedział analityk.

Posiedzenie RPP rozpoczyna się we wtorek, natomiast decyzja zostanie ogłoszona w środę, 21 grudnia, w godzinach południowych. Ekonomiści spodziewają się pozostawienia stóp procentowych na obecnym poziomie.

W poniedziałek o godzinie 17:05 za euro płacono 3,8494 zł, natomiast dolar był warty 3,2145 zł. Odchylenie od starego parytetu wynosiło 16,9% (wyliczenia Pekao). Na rynku międzynarodowym euro było warte 1,1995 USD.

W poniedziałek o godzinie 9:50 za euro płacono 3,8720 zł, natomiast dolar kosztował 3,2260 zł. Odchylenie od starego parytetu wynosiło 16,4% (wyliczenia PKO BP). Na rynku międzynarodowym za euro płacono 1,2010 USD.


POWIĄZANE

Na wznowionej sesji 30 sierpnia Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi Parlamentu Europ...

Komisja przyjęła dziś wniosek dotyczący uprawnień do połowów na Morzu Bałtyckim ...

Pytania i odpowiedzi dotyczące wniosku Komisji dotyczącego uprawnień do połowów ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)śniadanie_750_2
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę