aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Złoty zyskał wobec euro i USD

13 sierpnia 2004

Złoty przy niewielkich obrotach umocnił się w czwartek lekko wobec dolara i euro, a ceny obligacji dwuletnich spadły. Dealerzy nie spodziewają się większych zmian także w piątek, a dopiero poniedziałkowa publikacja danych o lipcowej inflacji (CPI) może, ich zdaniem, wywołać większy ruch na rynku.

16.20 euro wyceniano na 4,4040 zł wobec 4,4060 zł w środę po południu, a dolara na 3,60 zł wobec 3,6080 zł w środę. Złoty kończy dzień na poziomach zbliżonych do wczorajszego zamknięcia, w czwartek nie było większych zmian –  powiedział Mateusz Bieniek, dealer walutowy w Banku BPH.

Złoty kończy dzień na poziomie 5,6 proc. po mocnej stronie parytetu. Zdaniem Bieńka, w piątek przy niewielkich obrotach złoty może zbliżyć się do poziomu 6 proc.Euro kosztowało 1,2233 USD wobec 1,2215 USD w środę. Na rynku długu wzrosła jedynie rentowność obligacji o krótkich terminach zapadalności.

Po leniwym czwartku także w piątek nie oczekujemy dużego ruchu, gdyż rynek będzie już myślał o poniedziałkowych danych dotyczących inflacji w lipcu –  powiedział Przemysław Magda, analityk z Banku Handlowego.

O 16.20 rentowność obligacji dwuletnich wynosiła 7,80 proc. wobec 7,78 proc. w środę, pięcioletnich 7,73 proc., tak jak w środę, a dziesięcioletnich 7,42 proc., również bez zmian. GUS opublikuje dane o inflacji za lipiec w poniedziałek o godz. 16.00. Według ankiety PAP, w lipcu padnie kolejny rekord inflacji w tym roku, a ekonomiści szacują, że wyniesie ona w ujęciu rok do roku 4,7 proc. wobec 4,4 proc. w czerwcu.


POWIĄZANE

W sprawozdaniu z cyfrowej dekady 2024 wezwano do zintensyfikowania wspólnych dzi...

Przywódcy państw członkowskich nie doszli wczoraj do porozumienia w sprawie obsa...

Nvidia wyprzedza Apple i Microsoft pod względem kapitalizacji rynkowej, stając s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę