" "

Złoty zyskuje wobec euro

23 czerwca 2004

Złoty umacnia się od rana wobec euro i dolara, do czego - zdaniem dealerów - przyczyniły się wypowiedzi polityków SdPl o możliwości poparcia rządu Marka Belki w czwartkowym głosowaniu.

Około 14.45 euro wyceniano na 4,5830 zł wobec 4,594 zł rano, a dolara na 3,7850 zł wobec 3,799 zł. Odchylenie od parytetu wynosiło 1,35 proc. po mocnej stronie wobec 1,1 proc. rano.

Wypowiedzi polityków SdPl wzmocniły nadzieje na zdobycie przez rząd Belki wystarczającej liczby głosów, co wspiera złotego –  powiedział Marek Zuber z TMS. We wtorek Socjaldemokracja Polska przedstawiła warunki od których uzależnia głosowania za wotum zaufania dla gabinetu, a ostateczną decyzję podejmie w środę. Jednak już we wtorek lider SdPl Marek Borowski ocenił szanse na udzielenie takiego poparcia na "ponad 50 proc."

Zdaniem Zubera, złoty może wzmacniać się do momentu głosowania nad wotum zaufania, aby następnie osłabić się, gdyż inwestorzy mogą chcieć realizować zyski. Wydaje się, że sukces Belki jest już w cenach i stąd chęć realizacji zysków. Jednak w dłuższej perspektywie złoty powinien się wzmacniać –  dodał ekonomista TMS. Na rynku długu wzrosła rentowność obligacji z długiego końca krzywej. Rentowność dwuletnich papierów przed godz. 15.00 wynosiła 7,43 proc. wobec 7,46 proc. rano, pięcioletnich 7,45 proc. wobec 7,41 proc., a dziesięcioletnich 7,23 proc. wobec 7,20 proc.


POWIĄZANE

Zysk z nieruchomości wykupionej pod CPK, a wykorzystanej komercyjnie, może trafi...

Ponad pięć lat upłynęło od uchwalenia Ustawy o odpadach do uruchomienia Bazy Dan...

Spis miejsc do osiedlenia dla mieszkańców, którzy zostaną wysiedleni z terenów p...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę