aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1

Znowelizowana ustawa o referendum podpisana

19 maja 2003

Prezydent Aleksander Kwaśniewski podpisał nowelizację ustawy o referendum, zgodnie z którą będzie można podawać frekwencję po pierwszym dniu głosowania w referendum unijnym.

Zgodnie z nowelizacją, komisje obwodowe po zakończeniu pierwszego dnia głosowania będą miały obowiązek podać informację o liczbie wydanych kart do głosowania, kart niewykorzystanych oraz osób uprawnionych do głosowania. Nie będzie zakazu wykorzystywania tych danych i podawania ich do publicznej wiadomości przez media.

Parlament pracował nad zmianami w tej ustawie w ubiegłym tygodniu w ekspresowym tempie. A w środę zajął się nią Senat, który nie wprowadził żadnych poprawek. 

Nie obyło się bez trudności, ponieważ w trakcie prac w Sejmie Bogdan Pęk (LPR) zgłosił do tej ustawy  308 poprawek i komisja ustawodawcza rozpatrywała je przez kilkanaście godzin. Ostatecznie Sejm uchwalił nowelizację w sobotę, odrzucając wszystkie poprawki.  

Referendum odbędzie się 7-8 czerwca. Według zapowiedzi sekretarza Państwowej Komisji Wyborczej Kazimierza Czaplickiego, Komisja rozpatruje kwestię podania w nocy między pierwszym a drugim dniem referendum zbiorczej informacji, dotyczącej frekwencji. Jego zdaniem, "na 99 proc." taka decyzja zostanie podjęta. Informacje o frekwencji zostałyby opracowane na podstawie danych z komisji obwodowych.


POWIĄZANE

Przywódcy państw członkowskich nie doszli wczoraj do porozumienia w sprawie obsa...

Jak wynika z danych przekazanych przez GIP PIP, w I kw. 2024 r. wpłynęło 255 ska...

Nvidia wyprzedza Apple i Microsoft pod względem kapitalizacji rynkowej, stając s...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę