Adama_artemisgoltix_15.02-30.03
Adama_poleposition_15.03_30.04

10 mln zł przeznaczyła ARiMR na utylizację zwłok zwierząt w czterech pierwszych miesiącach br.

29 marca 2007
Przyznane stawki pomocy są na poziomie stawek z roku 2006. Maksymalna opłata ponoszona przez producentów rolnych w 2007 r. (od 1 stycznia do 30 kwietnia br.) pozostała na poziomie roku 2006 i nie może przekroczyć 30 zł za sztukę dużą (dorosłe bydło) i 10 zł za sztukę małą (cielęta, owce, kozy i świnie wg wskaźników przeliczeniowych).

27 marca 2007 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przesłała umowy do podmiotów, które zajmują się zbieraniem zwłok zwierzęcych, przetwarzaniem ich na mączkę oraz transportem mączki do zakładu termicznego przekształcenia.

Umowy te regulują wymienioną działalność zgodnie z decyzją z 14 marca br. Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przeznaczającą na ten cel wspomniane środki na okres od 1 stycznia do 30 kwietnia 2007 roku.

Na podstawie danych zawartych w 31 wnioskach zakwalifikowanych do udzielania pomocy, zostały obliczone średnie ważone dopłaty Agencji do zbioru, kilometra transportu, przetworzenia 1 tony surowca oraz transportu mączki do spalarni.

Koszty ponoszone przez podmioty branży utylizacyjnej związane ze zbiórką i przetworzeniem zwłok zwierzęcych są refinansowane przez Agencję w okresach miesięcznych, na podstawie wniosków o płatność, które zawierają dane dotyczące zrealizowanych zadań w tym zakresie.

Realizacja wypłat opiera się na rzeczywistym wykonaniu zadań związanych z procesem utylizacji padłych sztuk zwierząt.


 

POWIĄZANE

1. kwietnia 2021 r. rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań ...

Uprzejmie informujemy, że 24 grudnia 2020 r. placówki ARiMR (Biura Powiatowe; Od...

Działalność Punktów Potwierdzania Profili Zaufanych rozlokowanych w centrali, od...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę