informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

10 mln zł przeznaczyła ARiMR na utylizację zwłok zwierząt w czterech pierwszych miesiącach br.

29 marca 2007
Przyznane stawki pomocy są na poziomie stawek z roku 2006. Maksymalna opłata ponoszona przez producentów rolnych w 2007 r. (od 1 stycznia do 30 kwietnia br.) pozostała na poziomie roku 2006 i nie może przekroczyć 30 zł za sztukę dużą (dorosłe bydło) i 10 zł za sztukę małą (cielęta, owce, kozy i świnie wg wskaźników przeliczeniowych).

27 marca 2007 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przesłała umowy do podmiotów, które zajmują się zbieraniem zwłok zwierzęcych, przetwarzaniem ich na mączkę oraz transportem mączki do zakładu termicznego przekształcenia.

Umowy te regulują wymienioną działalność zgodnie z decyzją z 14 marca br. Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przeznaczającą na ten cel wspomniane środki na okres od 1 stycznia do 30 kwietnia 2007 roku.

Na podstawie danych zawartych w 31 wnioskach zakwalifikowanych do udzielania pomocy, zostały obliczone średnie ważone dopłaty Agencji do zbioru, kilometra transportu, przetworzenia 1 tony surowca oraz transportu mączki do spalarni.

Koszty ponoszone przez podmioty branży utylizacyjnej związane ze zbiórką i przetworzeniem zwłok zwierzęcych są refinansowane przez Agencję w okresach miesięcznych, na podstawie wniosków o płatność, które zawierają dane dotyczące zrealizowanych zadań w tym zakresie.

Realizacja wypłat opiera się na rzeczywistym wykonaniu zadań związanych z procesem utylizacji padłych sztuk zwierząt.


 

POWIĄZANE

Grzegorz Pięta został pełniącym obowiązki Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodk...

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski odwołał w piątek Jacka...

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski wedle mojego rozeznania ma zaufanie ...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę