Adama_poleposition_15.03_30.04

100 dni Rządu

22 lutego 2008
W czwartek odbyła się konferencja prasowa ministra Marka Sawickiego podsumowująca pierwsze 100 dni pracy w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ministrowi towarzyszyli podsekretarze stanu Marian Zalewski i Artur Ławniczak oraz prezesi Wiktor Szmulewicz - Krajowa Rada Izb Rolniczych i Marian Sikora - Federacja Branżowych Związków Producentów Rolnych.
Jak podkreślił szef resortu rolnictwa obecność na dzisiejszej konferencji obydwu prezesów wynika z faktu, że współpraca z przedstawicielami rolników odbywa się stale, na bieżąco.

     


Minister Marek Sawicki podkreślił, że najważniejszym jego zadaniem w ciągu pierwszych 100 dni było dokonanie szczegółowej analizy funkcjonowania Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Omawiając dotychczasowe działania minister zwrócił uwagę na fakt, że po dwóch latach zniesione zostało embargo na polskie artykuły rolno-spożywcze do Federacji Rosyjskiej, choć sytuacja nie jest jeszcze całkowicie zakończona. Jednocześnie minister Marek Sawicki podkreślił, że niezależnie od tego faktu znacznemu rozszerzeniu uległy nasze rynki eksportowe.
Odnosząc się do planów na najbliższy okres szef resortu rolnictwa poinformował o przekazaniu do uzgodnień międzyresortowych projektu ustawy o funduszach promocji.

Prezentacja:
Materiał informacyjny


POWIĄZANE

Mieszkanko wsi, działaj z nami na rzecz podniesienia znaczenia roli kobiet w roz...

1. kwietnia 2021 r. rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań ...

Uprzejmie informujemy, że 24 grudnia 2020 r. placówki ARiMR (Biura Powiatowe; Od...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę