26 kwietnia br. losowanie kolejności wniosków na inwestycje

12 kwietnia 2007
Losowanie wniosków o dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach rolnych, które rolnicy złożą 16 kwietnia br. odbędzie się 26 kwietnia br. Losowanie będzie przeprowadzone w centrali ARiMR w Warszawie przy "podniesionej kurtynie", przez powołaną komisję, w skład której wejdą przedstawiciele rolników. Losowanie nie przesądza o przydzieleniu pomocy.  

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że jedynym celem zapowiedzianego losowania wniosków o dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach rolnych, które wpłyną do ARiMR 16 kwietnia 2007 r., jest ustalenie kolejności ich złożenia. Wraz z wylosowaniem kolejności wpływu wniosków dalsze ich procedowanie oparte będzie już na zasadach wcześniej przyjętych dla obsługi wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich”.  

Oznacza to, że losowaniu kolejności złożenia będą podlegać wszystkie wnioski wysłane przesyłką pocztową, przesyłką kurierską lub dostarczone osobiście do Oddziałów Regionalnych ARiMR w dniu 16 kwietnia br. W ustalonej w ten sposób kolejności będą one sprawdzane pod względem kompletności. Zgodnie z procedurą obsługi wniosków w ramach SPO – Rolnictwo - Inwestycje w gospodarstwach Rolnych, wnioskodawcy, którzy złożą wnioski niekompletne, zostaną wezwani do ich uzupełnienia w określonym terminie.

W związku z tym, ostateczna kolejność, w której konkretny wniosek będzie kierowany do zawarcia umowy o dofinansowanie będzie zależeć od daty stwierdzenia kompletności wniosku.

Osoby, które 16 kwietnia będą składać wniosek o pomoc finansową w ramach działania „Inwestycje w gospodarstwach rolnych”, mogą uzyskać w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR potwierdzenie zgodności z oryginałem kopii niektórych dokumentów składanych z wnioskiem.

Obowiązujący wzór wniosku o dofinansowanie realizacji projektu w zakresie powyższego działania został udostępniony na stronie internetowej www.minrol.gov.pl Formularz wniosku można również pobrać ze strony internetowej www.arimr.gov.pl lub otrzymać w formie wydruku w Biurach Obsługi Wniosków w każdym Oddziale Regionalnym ARiMR.


POWIĄZANE

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...

Na wniosek wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka pre...

Ponad dwustu dolnośląskich sołtysów przyjechało w czwartek, 10 marca do Wrocławi...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę