informacje
o stosowaniu
® zarejestrowana nazwa ADAMA Polska

Ze środków ochrony roślin należy korzystać z zachowaniem bezpieczeństwa. Przed każdym użyciem przeczytaj informacje zamieszczone w etykiecie i informacje dotyczące produktu. Zwróć uwagę na zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia oraz przestrzegaj środków bezpieczeństwa zamieszczonych w etykiecie.

26 kwietnia br. losowanie kolejności wniosków na inwestycje

12 kwietnia 2007
Losowanie wniosków o dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach rolnych, które rolnicy złożą 16 kwietnia br. odbędzie się 26 kwietnia br. Losowanie będzie przeprowadzone w centrali ARiMR w Warszawie przy "podniesionej kurtynie", przez powołaną komisję, w skład której wejdą przedstawiciele rolników. Losowanie nie przesądza o przydzieleniu pomocy.  

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że jedynym celem zapowiedzianego losowania wniosków o dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach rolnych, które wpłyną do ARiMR 16 kwietnia 2007 r., jest ustalenie kolejności ich złożenia. Wraz z wylosowaniem kolejności wpływu wniosków dalsze ich procedowanie oparte będzie już na zasadach wcześniej przyjętych dla obsługi wniosków o dofinansowanie projektów w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich”.  

Oznacza to, że losowaniu kolejności złożenia będą podlegać wszystkie wnioski wysłane przesyłką pocztową, przesyłką kurierską lub dostarczone osobiście do Oddziałów Regionalnych ARiMR w dniu 16 kwietnia br. W ustalonej w ten sposób kolejności będą one sprawdzane pod względem kompletności. Zgodnie z procedurą obsługi wniosków w ramach SPO – Rolnictwo - Inwestycje w gospodarstwach Rolnych, wnioskodawcy, którzy złożą wnioski niekompletne, zostaną wezwani do ich uzupełnienia w określonym terminie.

W związku z tym, ostateczna kolejność, w której konkretny wniosek będzie kierowany do zawarcia umowy o dofinansowanie będzie zależeć od daty stwierdzenia kompletności wniosku.

Osoby, które 16 kwietnia będą składać wniosek o pomoc finansową w ramach działania „Inwestycje w gospodarstwach rolnych”, mogą uzyskać w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych ARiMR potwierdzenie zgodności z oryginałem kopii niektórych dokumentów składanych z wnioskiem.

Obowiązujący wzór wniosku o dofinansowanie realizacji projektu w zakresie powyższego działania został udostępniony na stronie internetowej www.minrol.gov.pl Formularz wniosku można również pobrać ze strony internetowej www.arimr.gov.pl lub otrzymać w formie wydruku w Biurach Obsługi Wniosków w każdym Oddziale Regionalnym ARiMR.


POWIĄZANE

Finał 18 edycji Konkursu Wójt Roku, którego organizatorem jest Redakcja Audycji ...

27 marca w Centrali KRUS odbyła się konferencja Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpiec...

Grzegorz Pięta został pełniącym obowiązki Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodk...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę