aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Apel DIR-u o pomoc dla poszkodowanych rolników

11 lipca 2003

 DO ROLNIKÓW I MIESZKAŃCÓW WSI 

Szanowni Rolnicy! Ostatnie lata coraz częściej obfitują w pogodowe anomalie spychając na skraj nędzy nawet dobrze prosperujące gospodarstwa. Susze, powodzie, gradobicia, pożary, upadki inwentarza np. od uderzenia pioruna to coraz częstsze zjawiska po których trudno poszkodowanym rodzinom rolniczym podnieść się do normalnego życia. 

Zdajemy sobie sprawę, że z przyczyn ekonomicznych wiele gospodarstw nie ubezpiecza swoich upraw a pomoc państwa udzielana w formie kredytów klęskowych uzależniona jest od uznania danego obszaru za objęty zdarzeniem klęskowym. Ponadto w wielu przypadkach kredyt to za mało aby gospodarstwo mogło dalej w miarę normalnie funkcjonować. Pomoc kredytowa nie dotyczy indywidualnych zdarzeń i poniesionych w ich konsekwencji szkód. Rozpacz, nędza, upokorzenie, niespłacone bieżące kredyty to cena jaką płacą pokrzywdzeni przez los rolnicy jeżeli pozostaną sami ze swoją tragedią.

Tak jednak nie musi być! Dolnośląska Izba Rolnicza kierując się wzorem wielu pozytywnych przykładów solidarności rolniczej proponuje pośrednictwo w pomocy poszkodowanym rolnikom. Apelujemy zatem o darowizny, które można wpłacać na konto: BGŻ S.A. O/Wrocław 20302081 - 904207 - 2705 - 119901. Proponujemy także pośrednictwo w przekazywaniu pomocy materialnej między darczyńcami a rolnikami pokrzywdzonymi w wyniku zdarzeń losowych. Dolnośląska Izba Rolnicza gwarantuje, że przekazane środki trafią do najbardziej potrzebujących. 

Współczujmy nie tylko pięknymi słowami. 

Pozostając z głębokim szacunkiem

Prezes
Dolnośląskiej Izby Rolniczej
Leszek Grala


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę