aaaaaaaaaaaJOHN_DEERE1
aaaaaaaaKongres Mięsny

Apel do premiera i ministra rolnictwa

15 maja 2006

W związku z dramatyczną sytuacją jaka zaistniała w związku z upływającym 15 maja terminem składania przez rolników wniosków o dopłaty obszarowe Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego wnioskuje do Pana Premiera i Pana Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o podjęcie natychmiastowych działań w celu przedłużenia terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie z 15 maja do 15 czerwca br. bez konsekwencji finansowej dla rolników.

- Sytuacja rolników w tym roku jest wyjątkowo trudna, ponieważ nie otrzymali na czas z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa spersonalizowanych wniosków wraz z ortofotomapami, które powinni uzupełnić i złożyć w powiatowych biurach ARiMR. W województwie łódzkim funkcjonuje ponad 160 tysięcy gospodarstw rolnych. Nie ma fizycznej możliwości, aby w krótkim czasie wypełnić i złożyć taką liczbę wniosków – mówi Andrzej Górczyński, prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego.

Za każdy dzień spóźnienia rolnik traci 1 procent z przyznanej kwoty. Zarząd Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego uważa za niedopuszczalne, by rolnik ponosił materialne straty, które są wynikiem opieszałości urzędników. Dlatego też IRWŁ apeluje Premiera i Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, by potraktować tę sprawę priorytetowo, bowiem stawiany przez nas problem dotyczy nie tylko województwa łódzkiego, ale całego kraju.


POWIĄZANE

Klienci Poczty Polskiej mogą skorzystać z nowej usługi dotyczącej przesyłek reje...

Oficjalnie zostało potwierdzone, że Rada Nadzorcza Krajowej Grupy Spożywczej w d...

Krajowa Rada Izb Rolniczych informuje, że jest organizatorem wypoczynku letniego...


Komentarze

Bądź na bieżąco

Zapisz się do newslettera

Każdego dnia najnowsze artykuły, ostatnie ogłoszenia, najświeższe komentarze, ostatnie posty z forum

Najpopularniejsze tematy

gospodarkapracaprzetargi
Nowy PPR (stopka)
Jestesmy w spolecznosciach:
Zgłoś uwagę